X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Pilipiuk: nie lekceważę magii

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 14:34
– Magia w moich książkach jest z jednej strony konwencją literacką, ale z drugiej strony ja do końca jej nie lekceważę. Są rzeczy na ziemi i niebie, o których nie śniło się filozofom – mówił Andrzej Pilipiuk. W marcu ukazał się jego kolejny zbiór opowiadań zatytułowany "Zły las".
Audio
  • Andrzej Pilipiuk o zbiorze opowiadań "Zły las" (Przodownicy lektury/Trójka)
Okładka książki Andrzeja Pilipiuka Zły las
Okładka książki Andrzeja Pilipiuka "Zły las"Foto: mat.prom.

Tom "Zły las" zawiera cztery bardzo różne opowiadania, których wspólnym mianownikiem jest tajemnica i nieprawdopodobieństwo zmieniające się w literacką prawdę. – Napisałem taką mroczną opowieść, która dzieje się w czasie okupacji i poza zagrożeniem ze strony Niemców pojawia się zagrożenie natury metafizycznej. Wydaje mi się, że naprawdę istnieją miejsca złe, nawiedzone – powiedział pisarz.

Andrzej Pilipiuk określa swoją prozę, jako fantastykę bliskiego zasięgu. – Są to opowieści dość realistyczne, ale z mocnym elementem fantastycznym, który pojawia się w sposób nieoczywisty. Między innymi dlatego ludzie, którzy na co dzień nie czytują fantastyki są w stanie przetrawić moją prozę – przyznał.  

Czy Robert Storm – bohater książki "Zły las" to alter ego autora? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Andrzej Pilipiuk (pisarz)
Data emisji: 27.03.2019
Godzina emisji: 10.11

abi/ml

Czytaj także

Katarzyna Puzyńska: w moich książkach każdy detal ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:54
– Rodzanice to słowiańskie demony, które czuwają nad naszym losem. Mało się o tym mówi w Polsce, mimo, że to nasze dziedzictwo, w związku z tym pozwalam sobie wpleść trochę tych wątków do moich książek – opowiada gość Mariusza Cieślika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyśpiewać poezję 

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 11:11
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Poezji (21.03), Mariusz Cieślik opowiedział w audycji, co radiowa Trójka przygotowała z tej okazji. 
rozwiń zwiń