Andrzej Pilipiuk: nie lekceważę magii

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2019 14:34
– Magia w moich książkach jest z jednej strony konwencją literacką, ale z drugiej strony ja do końca jej nie lekceważę. Są rzeczy na ziemi i niebie, o których nie śniło się filozofom – mówił Andrzej Pilipiuk. W marcu ukazał się jego kolejny zbiór opowiadań zatytułowany "Zły las".
Audio
  • Andrzej Pilipiuk o zbiorze opowiadań "Zły las" (Przodownicy lektury/Trójka)
Okładka książki Andrzeja Pilipiuka Zły las
Okładka książki Andrzeja Pilipiuka "Zły las"Foto: mat.prom.

Tom "Zły las" zawiera cztery bardzo różne opowiadania, których wspólnym mianownikiem jest tajemnica i nieprawdopodobieństwo zmieniające się w literacką prawdę. – Napisałem taką mroczną opowieść, która dzieje się w czasie okupacji i poza zagrożeniem ze strony Niemców pojawia się zagrożenie natury metafizycznej. Wydaje mi się, że naprawdę istnieją miejsca złe, nawiedzone – powiedział pisarz.

Andrzej Pilipiuk określa swoją prozę, jako fantastykę bliskiego zasięgu. – Są to opowieści dość realistyczne, ale z mocnym elementem fantastycznym, który pojawia się w sposób nieoczywisty. Między innymi dlatego ludzie, którzy na co dzień nie czytują fantastyki są w stanie przetrawić moją prozę – przyznał.  

Czy Robert Storm – bohater książki "Zły las" to alter ego autora? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Andrzej Pilipiuk (pisarz)
Data emisji: 27.03.2019
Godzina emisji: 10.11

abi/ml

Czytaj także

Katarzyna Puzyńska: w moich książkach każdy detal ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:54
– Rodzanice to słowiańskie demony, które czuwają nad naszym losem. Mało się o tym mówi w Polsce, mimo, że to nasze dziedzictwo, w związku z tym pozwalam sobie wpleść trochę tych wątków do moich książek – opowiada gość Mariusza Cieślika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wyśpiewać poezję 

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2019 11:11
W związku ze zbliżającym się Światowym Dniem Poezji (21.03), Mariusz Cieślik opowiedział w audycji, co radiowa Trójka przygotowała z tej okazji. 
rozwiń zwiń