X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Współcześni Tristan i Izolda – o powieści ''Była sobie miłość'' Cezarego Harasimowicza

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 15:01
Cezary Harasimowicz – scenarzysta i autor książek, a także niedawny laureat Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, opowiada o najnowszej powieści będącej historią tragicznej miłości, która rozwija się na przestrzeni wieków.
Audio
  • O powieści ''Była sobie miłość'' – rozmowa z Cezarym Harasimowiczem (Przodownicy lektury/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Elena Odareeva

Okładka książki ''Była sobie miłość'' Cezarego Harasimowicza, Wydawnictwo W.A.B. Okładka książki ''Była sobie miłość'' Cezarego Harasimowicza, Wydawnictwo W.A.B.

– ''Była sobie miłość'' to uwspółcześniona wersja mitu Tristana i Izoldy. Jest to mit już nieco przykurzony i chciałem go odświeżyć. Opowieść ma zalążek dramaturgiczny – traktuje o miłości skażonej zdradą i grzechem, z którego musi się wyzwolić. Główni bohaterowie wyzwalają się z niego przez wieki, aż do dzisiaj – opowiada autor.

Fabuła powieści nie dzieje się na jednej płaszczyźnie czasowej – pisarz wraca nie tylko do epoki średniowiecza, ale także m.in. do ulubionego przez siebie okresu Wielkiego Kryzysu na południu USA. 

– Niezależnie od okoliczności historycznych, ludzkich, niezależnie od wrogów i przyjaciół, miłość pozostanie miłością. Ludzkie zachowania są tak samo powtarzalne od zawsze – dodaje Harasimowicz.

 Do jakich jeszcze słynnych par nawiązuje autor w najnowszej powieści? Czy kończy się ona happy endem? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo słuchając audycji oraz sięgając po lekturę.  

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Cezary Harasimowicz (scenarzysta i autor książki "Była sobie miłość")
Data emisji: 12.06.2019
Godzina emisji: 10.13

kr/gs

Czytaj także

Katarzyna Puzyńska: w moich książkach każdy detal ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:54
– Rodzanice to słowiańskie demony, które czuwają nad naszym losem. Mało się o tym mówi w Polsce, mimo, że to nasze dziedzictwo, w związku z tym pozwalam sobie wpleść trochę tych wątków do moich książek – opowiada gość Mariusza Cieślika.
rozwiń zwiń