X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Podręcznik mistrza horrorów, czyli "Stephen King: instrukcja obsługi"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2019 11:00
By rzetelnie opisać twórczość Stephena Kinga, Robert Ziębiński, autor książki "Stephen King: instrukcja obsługi" nie tylko przeczytał lwią część jego powieści, ale obejrzał także większość z około 400 powstałych na ich kanwie filmów. 
Audio
  • Przewodnik po literackim świecie Stephena Kinga (Przodownicy lektury/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Luke W Bryant

Okładka książki "Stephen King: instrukcja obsługi" Roberta Ziębińskiego, wyd. Albatros Okładka książki "Stephen King: instrukcja obsługi" Roberta Ziębińskiego, wyd. Albatros

Stephen King, jeden z najpopularniejszych i najpłodniejszych artystycznie twórców literatury grozy, niegdyś czerpał korzyści z bycia autorem bestsellerów, dziś robi to znacznie rzadziej i udziela wywiadów głównie przy okazji kolejnych premier swoich książek. King znany jest także ze stwierdzenia, że jest literackim odpowiednikiem McDonalda, z tym że chodzi oczywiście o zasięg jego twórczości, nie zaś jej jakość.  

Które z licznych dzieł Stephena Kinga i ich ekranizacje nasz gość ceni najbardziej?  – Jakbym miał wybrać trzy powieści według własnego klucza, wybrałbym "Christine" o samochodzie, który żywi niedobre emocje w stosunku do ludzi, "To", które jest takim opus magnum, gigantyczną powieścią o dojrzewaniu i potworach towarzyszącym dzieciom oraz "Martwa Strefa", bo to pierwsza naprawdę dojrzała powieść Kinga – odpowiada pisarz.

W audycji mówimy także o ekranizacji powieści "Doktor Sen", która przedstawia dalsze losy bohatera "Lśnienia", Danny'ego.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Robert Ziębiński (pisarz, autor książki "Stephen King: instrukcja obsługi")
Data emisji: 19.06.2019
Godzina emisji: 10.19

kr/ml

Czytaj także

Katarzyna Puzyńska: w moich książkach każdy detal ma znaczenie

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:54
– Rodzanice to słowiańskie demony, które czuwają nad naszym losem. Mało się o tym mówi w Polsce, mimo, że to nasze dziedzictwo, w związku z tym pozwalam sobie wpleść trochę tych wątków do moich książek – opowiada gość Mariusza Cieślika.
rozwiń zwiń