"Festiwal teatralny to idealny moment na zbrodnię"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 10:21
Zygmunt Rozłucki to psycholog, profiler kryminalny, a także główny bohater uniwersum stworzonego przez Przemysława Borkowskiego. W tym wydaniu rozmawiamy o trzeciej książce z serii przygód Rozłuckiego zatytułowanej "Widowisko".
Audio
  • Śmierć w teatrze – "Widowsko" Przemysława Borkowskiego (Przodownicy lektury/Trójka)
Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Teatr im. Stefana Jaracza w OlsztynieFoto: PAP/Tomasz Waszczuk

Akcja powieści "Widowisko" rozgrywa się w Olsztynie, rodzinnym mieście autora. Podczas festiwalu teatralnego ginie jeden z miejskich urzędników. Scena zbrodni wygląda wyjątkowo teatralnie, a narzędzie za pomocą, którego została popełniona, okazuje się jednym z rekwizytów użytych na scenie. Zygmunt Rozłucki zostaje poproszony o pomoc w śledztwie.

– Zygmunt Rozłucki współpracuje z policją trochę z przypadku. Nie pracuje jak typowy profiler, który sporządza portrety psychologiczne w swoim gabinecie, tylko wychodzi w teren i stara się prowadzić śledztwo, znajdować motywy sprawcy i na podstawie tych motywów odnaleźć samego sprawcę – opowiada Przemysław Borkowski.

Czy festiwal, w którego czasie rozgrywa się powieściowa zbrodnia, istnieje naprawdę? Kto zabił olsztyńskiego urzędnika?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji.

Okładka książki "Widowisko" Przemysława Borkowskiego, wyd. Czwarta Strona Okładka książki "Widowisko" Przemysława Borkowskiego, wyd. Czwarta Strona

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Przemysław Borkowski (pisarz, poeta, autor książki "Widowsko")
Data emisji: 14.08.2019
Godzina emisji: 10.11

kr/mk

Czytaj także

Mnóstwo emocji, żadnego kiczu. O "Non-Oui" Lidiji Dimkovskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 10:20
W tym wydaniu audycji przenosimy się do Chorwacji z czasów drugiej wojny światowej wraz z książką "Non-Oui" macedońskiej poetki i tłumaczki Lidiji Dimkovskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Historie podniebne" – opowiadania, które wykolejają rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 11:00
– Zawsze fascynowała mnie niesamowitość codziennego życia, które może być całkiem zwyczajne i zupełnie niezwykłe w tym samym czasie – mówi Jakub Małecki, autor książki "Historie podniebne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Malczewski o Słowackim – niezwykła wystawa w Muzeum Narodowym

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2019 11:00
W tym wydaniu audycji wyjątkowo nie rozmawialiśmy o prozie. Od 25 lipca w Muzeum Narodowym w Warszawie będzie można oglądać wystawę "Na jednej strunie: Malczewski i Słowacki", gdzie zobaczymy obrazy Jacka Malczewskiego powstałe pod wpływem poematów wieszcza.
rozwiń zwiń