X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Sołtys poza strefą komfortu

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2019 11:47
Paweł Sołtys to, jak zauważa Mariusz Cieślik, pisarz na wskroś warszawski. Autor "Mikrotyków" do tej pory umieszczał swoich bohaterów na stołecznych podwórkach, ulicach i dworcach. Tym razem postanowił osadzić ich gdzieś jeszcze – w wymyślonym miasteczku Niedynek gdzieś w Małopolsce.
Audio
  • "Nieradość" Pawła Sołtysa (Przodownicy lektury/Trójka)
Paweł Sołtys
Paweł SołtysFoto: PAP/Stanisław Rozpędzik

"Nieradość" Paweł Sołtys, wyd. Czarne "Nieradość" Paweł Sołtys, wyd. Czarne

– Pisząc tę książkę, założyłem, że - jak mawiają coachowie - chcę wyjść ze strefy komfortu – żartuje nasz gość. – Najprościej jest pisać o tym, co się dobrze zna, osadzać akcję opowiadań w miejscach, które naturalnie przychodzą na myśl. Wyzwaniem, które sobie postawiłem, było spróbować przenieść się w przestrzeni i w czasie, bo akcja trwa głównie w latach 50. Chciałem sprawdzić, czy potrafię stworzyć świat, który nie będzie podobny do tego, jaki znam ze swojego życia – dodaje.

Czy Paweł Sołtys ma coś wspólnego z Bohumilem Hrabalem? Czy, według niego, da się utrzymać z literatury? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Pawel Sołtys (Pablopavo)
Data emisji: 18.09.2019
Godzina emisji: 11.39

kr/mat. promocyjne

Czytaj także

Mnóstwo emocji, żadnego kiczu. O "Non-Oui" Lidiji Dimkovskiej

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 10:20
W tym wydaniu audycji przenosimy się do Chorwacji z czasów drugiej wojny światowej wraz z książką "Non-Oui" macedońskiej poetki i tłumaczki Lidiji Dimkovskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Historie podniebne" – opowiadania, które wykolejają rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2019 11:00
– Zawsze fascynowała mnie niesamowitość codziennego życia, które może być całkiem zwyczajne i zupełnie niezwykłe w tym samym czasie – mówi Jakub Małecki, autor książki "Historie podniebne".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zakochać się i tworzyć

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2019 10:30
– Bardzo polecam tę książkę. Ta historia jest zakorzeniona w Powstaniu Warszawskim. Autorka pisząc tę książkę, wróciła do swoich przeżyć wojennych – mówił w audycji Mariusz Cieślik. 
rozwiń zwiń