Czas na polski kryminał kobiecy!

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2019 10:18
– Okazuje się, że mamy coraz to nowych autorów kryminałów, którzy naprawdę sprawnie władają piórem. Obie książki mogę z czystym sumieniem polecić jako dobrze napisane, zaskakująco dobrze jak na debiuty – mówi Mariusz Cieślik o powieści "Pchła" Anny Potyry oraz książce "Kolory zła. Czerwień" Małgorzaty Oliwii Sobczak.
Audio
  • Czy kobiety zawładną polskim kryminałem? (Przodownicy lektury/Trójka)
Fragment okładki książki Pchła Anny Potyry
Fragment okładki książki "Pchła" Anny PotyryFoto: Zysk i S-ka

– Mężczyźni piszący kryminały lubują się w postaci zgorzkniałego detektywa po przejściach. Kobiety zaś mają swój sposób patrzenia na historie kryminalne. Kryminał kobiecy w Polsce ma się coraz lepiej. Spodziewam się, że po autentycznym sukcesie "Kolorów zła" doczekamy się kolejnych bardzo ciekawych kryminałów kobiecych – mówi autor audycji.

"Kolory zła. Czerwień" M.O. Sobczak oraz "Pchła" A. Potyry "Kolory zła. Czerwień" M.O. Sobczak oraz "Pchła" A. Potyry

Jak prezentują się fabuły "Pchły" i "Kolorów zła"? Co różni obie książki, a co je łączy? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji: 23.10.2019
Godzina emisji: 10.14

kr/ml

Czytaj także

Wojciech Chmielarz podąża za swoimi bohaterami

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 10:21
Niedługo ruszą zdjęcia do serialu kryminalnego "Żmijowsko" na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule, tymczasem pisarza zaprosiliśmy do studia, by porozmawiać o najnowszej publikacji "Rana", której lektura niebawem rozpocznie się na naszej antenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Festiwal teatralny to idealny moment na zbrodnię"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 10:21
Zygmunt Rozłucki to psycholog, profiler kryminalny, a także główny bohater uniwersum stworzonego przez Przemysława Borkowskiego. W tym wydaniu rozmawiamy o trzeciej książce z serii przygód Rozłuckiego zatytułowanej "Widowisko".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ta, która musi umrzeć" – czy to koniec kultowej serii "Millenium"?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 10:20
– Dawno nie czytałem skandynawskiego kryminału, który mnie zaskoczył. "Ta, która musi umrzeć" zaskoczyła mnie kilka razy. Miałem wrażenie, że szwedzcy i norwescy autorzy autoplagiatują siebie sami. To jest dowód, że da się coś jeszcze opowiedzieć w kryminale – ocenia Mariusz Cieślik szóstą i, wedle zapowiedzi, ostatnią część cyklu "Millenium".
rozwiń zwiń