Marc Elsberg lubi straszyć swoich czytelników

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2019 10:20
– Zawsze zależy mi na tym, żeby pisać o rzeczach bliskich życiu, żeby czytelnicy mieli wrażenie, że to ich naprawdę dotyczy – mówi austriacki pisarz Marc Elsberg, którego świeżo wydana powieść "Chciwość" opowiada o skutkach kryzysu finansowego.
Audio
  • Mark Elsberg i jego spojrzenie na światowy kryzys (Przodownicy lektury/Trójka)
Marc Elsberg
Marc ElsbergFoto: PAP/DPA/Frank May

Marc Elsberg "Chciwość" , wyd. W.A.B. Marc Elsberg "Chciwość" , Wydawnictwo W.A.B.

Po bestsellerowych książkach "Blackout", "Zero" i "Helisa" Marc Elsberg podjął temat nierówności w dystrybucji dóbr i wszechobecnej biedy w dobie konsumpcjonizmu, które skutkują masowymi protestami. Pisarz zdaje się mieć jednak pomysł na wyjście z kryzysu. Bankructwo banków, korporacji i państw prowadzi do nasilających się konfliktów międzynarodowych, a garstka uprzywilejowanych czerpie z nich korzyści. Znany laureat Nagrody Nobla na szczycie w Berlinie ma wygłosić przemówienie – Herbert Thompson miał znaleźć formułę, dzięki której dobrobyt stanie się dostępny dla wszystkich. Świat może jednak nie poznać genialnego rozwiązania – Thompson i jego asystent giną w wypadku samochodowym. Świadek wypadku zostaje wciągnięty w niebezpieczną grę.

Czy uda mu się poznać remedium na nierówności społeczne? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Marc Elsberg (austriacki pisarz, autor powieści "Chciwość")
Data emisji: 6.11.2019
Godzina emisji: 10.12

mat. promocyjne/kr/ml

Czytaj także

Wojciech Chmielarz podąża za swoimi bohaterami

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2019 10:21
Niedługo ruszą zdjęcia do serialu kryminalnego "Żmijowsko" na podstawie powieści Wojciecha Chmielarza o tym samym tytule, tymczasem pisarza zaprosiliśmy do studia, by porozmawiać o najnowszej publikacji "Rana", której lektura niebawem rozpocznie się na naszej antenie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Festiwal teatralny to idealny moment na zbrodnię"

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 10:21
Zygmunt Rozłucki to psycholog, profiler kryminalny, a także główny bohater uniwersum stworzonego przez Przemysława Borkowskiego. W tym wydaniu rozmawiamy o trzeciej książce z serii przygód Rozłuckiego zatytułowanej "Widowisko".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ta, która musi umrzeć" – czy to koniec kultowej serii "Millenium"?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2019 10:20
– Dawno nie czytałem skandynawskiego kryminału, który mnie zaskoczył. "Ta, która musi umrzeć" zaskoczyła mnie kilka razy. Miałem wrażenie, że szwedzcy i norwescy autorzy autoplagiatują siebie sami. To jest dowód, że da się coś jeszcze opowiedzieć w kryminale – ocenia Mariusz Cieślik szóstą i, wedle zapowiedzi, ostatnią część cyklu "Millenium".
rozwiń zwiń