X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Stanisław Bareja, jakiego nie znamy

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 10:20
– Stanisław Bareja pokazywał nas takimi, jakimi jesteśmy: może nieco w krzywym zwierciadle, lecz bez żadnego upiększania. Oprócz tego, że był reżyserem, był człowiekiem bardzo uczciwym i niesamowicie odważnym – mówi o twórcy "Misia" Maciej Replewicz, autor książki "Stanisław Bareja alternatywnie".
Audio
  • Stanisław Bareja – twórca wszechstronny (Przodownicy lektury/Trójka)
Stanisław Bareja
Stanisław BarejaFoto: PAP/Witold Rozmysłowicz

Maciej Replewicz "Stanisław Bareja alternatywnie", Wydawnictwo Zysk i S-ka Maciej Replewicz "Stanisław Bareja alternatywnie", Wydawnictwo Zysk i S-ka

Niszczony przez władzę i nie tylko. Również przez klasyków polskiego kina! Nazywany Wędliniarzem! Wybrany przez widzów! Nieśmiertelny mistrz polskiej komedii, zakazanego śmiechu – Stanisław Bareja powraca!

Z okazji 90. rocznicy urodzin znakomitego reżysera ukazuje się jego zaskakująca biografia. Po raz pierwszy zaprezentwano opis jego debiutanckiego filmu, wstrząsającą wojenną etiudę sprzed 66 lat!

W książce zamieszczono 90 nieznanych zdjęć. Ponadto – Bareja jako aktor u innych reżyserów, jako nieznany w Polsce dokumentalista. Kulisy powstawania kultowych komedii i wiele nieznanych dotąd faktów. Mistrza komedii wspominają aktorzy i reżyserzy m.in. Jerzy Gruza oraz w archiwalnych wywiadach: Janusz Morgenstern i Krzysztof Zaleski. 

Który z filmów Stanisława Barei Maciej Replewicz uważa za swój ulubiony? Jakie wątki z życia artysty, które później opisał w książce, były dla niego największym zaskoczeniem? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji. 

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Maciej Replewicz (pisarz, autor książki "Stanisław Bareja alternatywnie")
Data emisji: 4.12.2019
Godzina emisji: 10.11

mat. prasowe/kr

Czytaj także

Nadchodzi Ryś!

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2007 21:00
Już w ten piątek do kin w całym kraju trafi najnowszy film Stanisława Tyma "Ryś". Czy absurd znany z filmów duetu Bareja&Tym wciąż śmieszy i zachwyca?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kleks, Kubuś Piekielny, Kajko i Kokosz, czyli Bareja w wersji dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2014 13:45
W PRL komiksy, szczególnie te drukowane w "Świecie Młodych", były kolorową odmianą od szarej rzeczywistości. - W domu był tylko czarno-biały telewizor z dwoma kanałami, więc komiksy były dla nas zaproszeniem do bardzo ciekawego świata fascynujących przygód - wspominał w Trójce wydawca i scenarzysta Bartek Biedrzycki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Bareja. Najważniejsze filmy i kulisy pracy

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2019 14:00
Specjalne wydanie "Akademii rozrywki", wprost z Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, poświęcone było Stanisławowi Barei. 
rozwiń zwiń