X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pisarstwo zamiast zmywaka. O stypendiach dla literatów

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 10:30
– Ze stypendystami jest trochę jak z końmi wyścigowymi – z kilkudziesięciu koni jeden będzie biegał w najwyższych wyścigach. Liczymy na to, że ci, którzy wygrywają, będą pomagać i "promieniować" na innych – mówi Tomasz Kaźmierowski, prezes Fundacji Identitas, która od siedmiu lat tworzy program stypendialny pomagający młodym pisarzom.
Audio
  • Dlaczego warto starać się o stypendium dla pisarzy? (Przodownicy lektury/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/BrAt82

Sukces wielu polskich pisarzy, w tym Olgi Tokarczuk, która 10 grudnia odebrała literacką Nagrodę Nobla, nie byłby możliwy, gdyby nie zagraniczne i krajowe stypendia, dzięki którym mogą skupić się na swojej twórczości.

– Nasz program stypendialny dla humanistów jest skromny w porównaniu z tym, co robią fundacje holenderskie, angielskie czy niemieckie. Budując fundację, długo przyglądaliśmy się Nagrodzie Waltera Scotta i dzięki temu nauczyliśmy się robić wszystko w sposób transparentny. Myślę, że to nam się udaje – opowiada nasz gość.


Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której rozmawialiśmy także o przyszłorocznych warsztatach Fundacji Identitas, odbywających się na arktycznej wyspie Uløya.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Tomasz Kaźmierowski (prezes Fundacji Identitas)
Data emisji: 11.12.2019
Godzina emisji: 10.18

mat. promocyjne/kr

Czytaj także

Katarzyna Bonda: nieczęsto zdarza się taka historia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 10:20
– 19 lat temu spotkałam protoplastów bohaterów tej książki. W życiu tak jest, że niektórych ludzi spotyka się nieprzypadkowo… – mówi pisarka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmysłowa, kobieca i życiowa, czyli poezja Justyny Bargielskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2019 10:30
– W jej poezji widać ten inny świat, tę metaforę – mówi o twórczości Justyny Bargielskiej Mariusz Cieślik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztokholm: Olga Tokarczuk odebrała Literacką Nagrodę Nobla

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 10:16
Olga Tokarczuk odebrała literacką Nagrodę Nobla za 2018 rok. Podczas uroczystości w Filharmonii Sztokholmskiej złoty medal i dyplom polskiej pisarce wręczył król Szwecji Karol XVI Gustaw. Per Waesterberg z Akademii Szwedzkiej złożył laureatce gratulacje w języku polskim. Powiedział, że Olga Tokarczuk w swojej twórczości przekazała między innymi historię Polski leżącej na skrzyżowaniu kultur.
rozwiń zwiń