"Hej, Przedziadku!". Sir Paul McCartney napisał książkę dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 10:20
– "Hej, Przedziadku!" to bardzo zabawna historyjka, w której tytułowy Przedziadek za pomocą pocztówek wraz ze swoimi wnukami przenosi się w najróżniejsze miejsca świata oraz w czasie – opowiada Mariusz Cieślik.
Audio
  • Paul McCartney jako autor książek dla dzieci (Przodownicy lektury/Trójka)
Paul McCartney zilustrowany przez Kathryn Durst
Paul McCartney zilustrowany przez Kathryn DurstFoto: Kathryn Durst/mat. promocyjne

 Paul Mccartney "Hej Przedziadku!", wyd. Tekturka Paul Mccartney "Hej Przedziadku!", wyd. Tekturka

Książka powstała we współpracy z ilustratorką Kathryn Durst, wbrew pozorom, nie jest literackim debiutem członka The Beatles. Najzagorzalsi fani artysty mogą znać jego prozatorskie dokonania także z książki kulinarnej "Poniedziałki bez mięs" (McCartney od lat promuje wegetarianizm i wspiera prawa zwierząt) oraz innej publikacji dla dzieci "Wysoko w chmurach" stworzonej we współpracy z Philipem Ardagh'iem. Inspiracją dla autora do napisania "Hej, Przedziadku!" były jego własne relacje z wnukami. Przedziadek (oryg. Grandude) to przezwisko sir Paula McCartneya, nadane mu przez jednego z ośmiu wnuków.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której mówiliśmy także o innej pozycji z kręgu literatury dziecięcej – "Bezu-bezu i spółka" Grzegorza Kasdepke.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji: 18.12.2019
Godzina emisji: 10.13

mat. promocyjne/kr/ml

Czytaj także

"Król horroru" wraca do korzeni. "Instytut" Stephena Kinga

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 10:20
–"Instytut" nawiązuje do najlepszych osiągnięć Stephena Kinga. Tak jak "Lśnienie" i "Doktor Sen", ta książka kiedyś doczeka się ekranizacji – stwierdza Mariusz Cieślik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Bareja, jakiego nie znamy

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 10:20
– Stanisław Bareja pokazywał nas takimi, jakimi jesteśmy: może nieco w krzywym zwierciadle, lecz bez żadnego upiększania. Oprócz tego, że był reżyserem, był człowiekiem bardzo uczciwym i niesamowicie odważnym – mówi o twórcy "Misia" Maciej Replewicz, autor książki "Stanisław Bareja alternatywnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pisarstwo zamiast zmywaka. O stypendiach dla literatów

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 10:30
– Ze stypendystami jest trochę jak z końmi wyścigowymi – z kilkudziesięciu koni jeden będzie biegał w najwyższych wyścigach. Liczymy na to, że ci, którzy wygrywają, będą pomagać i "promieniować" na innych – mówi Tomasz Kaźmierowski, prezes Fundacji Identitas, która od siedmiu lat tworzy program stypendialny pomagający młodym pisarzom.
rozwiń zwiń