X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Hej, Przedziadku!". Sir Paul McCartney napisał książkę dla dzieci

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2019 10:20
– "Hej, Przedziadku!" to bardzo zabawna historyjka, w której tytułowy Przedziadek za pomocą pocztówek wraz ze swoimi wnukami przenosi się w najróżniejsze miejsca świata oraz w czasie – opowiada Mariusz Cieślik.
Audio
  • Paul McCartney jako autor książek dla dzieci (Przodownicy lektury/Trójka)
Paul McCartney zilustrowany przez Kathryn Durst
Paul McCartney zilustrowany przez Kathryn DurstFoto: Kathryn Durst/mat. promocyjne

 Paul Mccartney "Hej Przedziadku!", wyd. Tekturka Paul Mccartney "Hej Przedziadku!", wyd. Tekturka

Książka powstała we współpracy z ilustratorką Kathryn Durst, wbrew pozorom, nie jest literackim debiutem członka The Beatles. Najzagorzalsi fani artysty mogą znać jego prozatorskie dokonania także z książki kulinarnej "Poniedziałki bez mięs" (McCartney od lat promuje wegetarianizm i wspiera prawa zwierząt) oraz innej publikacji dla dzieci "Wysoko w chmurach" stworzonej we współpracy z Philipem Ardagh'iem. Inspiracją dla autora do napisania "Hej, Przedziadku!" były jego własne relacje z wnukami. Przedziadek (oryg. Grandude) to przezwisko sir Paula McCartneya, nadane mu przez jednego z ośmiu wnuków.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji, w której mówiliśmy także o innej pozycji z kręgu literatury dziecięcej – "Bezu-bezu i spółka" Grzegorza Kasdepke.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji: 18.12.2019
Godzina emisji: 10.13

mat. promocyjne/kr/ml

Czytaj także

"Król horroru" wraca do korzeni. "Instytut" Stephena Kinga

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 10:20
–"Instytut" nawiązuje do najlepszych osiągnięć Stephena Kinga. Tak jak "Lśnienie" i "Doktor Sen", ta książka kiedyś doczeka się ekranizacji – stwierdza Mariusz Cieślik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Bareja, jakiego nie znamy

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 10:20
– Stanisław Bareja pokazywał nas takimi, jakimi jesteśmy: może nieco w krzywym zwierciadle, lecz bez żadnego upiększania. Oprócz tego, że był reżyserem, był człowiekiem bardzo uczciwym i niesamowicie odważnym – mówi o twórcy "Misia" Maciej Replewicz, autor książki "Stanisław Bareja alternatywnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pisarstwo zamiast zmywaka. O stypendiach dla literatów

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 10:30
– Ze stypendystami jest trochę jak z końmi wyścigowymi – z kilkudziesięciu koni jeden będzie biegał w najwyższych wyścigach. Liczymy na to, że ci, którzy wygrywają, będą pomagać i "promieniować" na innych – mówi Tomasz Kaźmierowski, prezes Fundacji Identitas, która od siedmiu lat tworzy program stypendialny pomagający młodym pisarzom.
rozwiń zwiń