Marek Kochan: mam bliskie związki z radiem

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2020 10:30
– Nasz dzisiejszy gość jest klasykiem dramatu polskiego – zapowiedział swojego gościa Mariusz Cieślik. Marek Kochan opowiedział w audycji o ostatnio wydanym zbiorze "Dramatów wybranych".
Audio
  • Marek Kochan gościem Mariusza Cieślika (Przodownicy lektury/Trójka)
Marek Kochan
Marek KochanFoto: Wojciech Dorosz

Dramatopisarstwo Marka Kochana, niezależnie od portretowania świata mediów zagarniającego świat realny, wręcz zastępującego go wykreowanym obrazem, pokazuje także ciągłą grę między fikcją i rzeczywistością. Często gubimy się w kwestii, gdzie przebiega między nimi granica.

– Mam jakieś bliskie związki z radiem. Nie wiem skąd się to bierze. Może dlatego, że w radiu ważne jest słowo? – mówił w audycji Marek Kochan. – Forma radiowa, reportaż, rozmowa to konwencja, która jest mi bardzo bliska – dodał. 

Jakie utwory znajdziemy w ostatnim zbiorze dramatów Marka Kochana? 

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Gość: Marek Kochan (pisarz)
Data emisji: 22.01.2019
Godzina emisji: 10.11

kw/ml/mat. prasowe

Czytaj także

Zemsta, sztuka i wielkie gwiazdy, czyli "Śmierć z ogłoszenia"

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 10:20
– Mimo, że nie jestem z Warszawy, to jestem lokalnym warszawskim patriotą. Książka, którą dziś przyniosłem, jest bardzo warszawska, ale i bardzo przedwojenna – mówi Mariusz Cieślik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Świadectwo najgorszej z możliwych wojen". Hiszpania rozdrapuje rany

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2020 16:39
– W tej książce mówimy o wojnie sprzed 80 lat, która budzi niezwykłe emocje i wciąż dzieli Hiszpanów pod względem politycznym, społecznym, ludzkim – opowiada o książce "Strup" autor audycji, Mariusz Cieślik
rozwiń zwiń