"Obrazowa" historia pewnego morderstwa

Ostatnia aktualizacja: 26.02.2020 10:20
– Parę dni temu od autora tej książki dowiedziałem się, że prawdopodobnie zekranizuje ją Brad Pitt, który zagra też głównego bohatera – mówi Mariusz Cieślik o książce "Pacjentka" pióra Alexa Michaelidesa.
Audio
  • Mariusz Cieślik poleca "Pacjentkę" pióra Alexa Michaelidesa (Przodownicy lektury/Trójka)
Nikoś został zastrzelony w 1998 r. w Gdyni
"Nikoś" został zastrzelony w 1998 r. w GdyniFoto: Stevepb/Pixabay

Okładka książki "Pacjentka", Wydawnictwo W.A.B. Okładka książki "Pacjentka", Wydawnictwo W.A.B.

Ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego z pozoru każdy mógłby jej pozazdrościć. Jednak pewnego wieczoru, gdy jej mąż Gabriel wraca do domu, Alicia pięć razy strzela mu w głowę. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Ostatecznie trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove. Pewnego dnia w tymże ośrodku rozpoczyna pracę psychoterapeuta Theo Faber. Zafascynowany postacią Alicii i jej historią Theo robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzeć do pacjentki i sprawić, żeby się przed nim otworzyła. Chce także rozwikłać zagadkę śmierci Gabriela. Poznając pacjentkę, psychoterapeuta nieoczekiwanie odnajduje coraz więcej podobieństw w ich losach. Dokąd zaprowadzą go ich rozmowy i co się stanie, jeśli Alicia wreszcie zacznie mówić?

– Ten kryminał odniósł w Polsce gigantyczny sukces, od wielu miesięcy jest na listach bestsellerów – podkreśla dziennikarz Trójki.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji: 26.02.2020
Godzina emisji: 10.09

mat. prasowe/mk

Zobacz więcej na temat: Trójka Mariusz Cieślik

Czytaj także

Oblężenie Konstantynopola w fantastyce. "Zmierzch bogów" M. Gołkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2020 10:20
"Zmierzch bogów" silnie nawiązuje do dobrej polskiej literatury historycznej spod znaku Karola Bunscha, Zofii Kossak Szczuckiej, czy Pawła Jasienicy, ale są tu elementy fantasy – ocenia Mariusz Cieślik ostatni tom trylogii "Bramy ze złota" autorstwa Michała Gołkowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Niebo na uwięzi" Ch. Leunens – pierwowzór poważniejszy niż filmowy odpowiednik

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2020 10:20
– "Niebo na uwięzi" Christiny Leunens to ciekawa powieść dla młodych ludzi o tym, jak łatwo jest ulec bardzo niebezpiecznej ideologii – ocenia Mariusz Cieślik książkę, na której podstawie nowozelandzki reżyser Taika Waititi stworzył nominowany do Oskara w sześciu kategoriach film "Jojo Rabbit".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zadra" Roberta Małeckiego – skandynawski kryminał Made in Poland

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2020 10:20
– Pierwszy raz znalazłem w polskiej literaturze kryminalnej prawdziwy odpowiednik skandynawskiego kryminału – ocenia Mariusz Cieślik powieść "Zadra" Roberta Małeckiego – trzeci tom opowiadający o losach komisarza Bernard Grossa.
rozwiń zwiń