Spotkania literackie i premiery online – oto, co przygotowali twórcy swoim czytelnikom

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 12:00
Wojciech Chmielarz, Wojciech Kalinowski, Szczepan Twardoch, Jakub Ćwiek – to tylko niektórzy z autorów, którzy niemal codziennie publikują fragmenty swoich nowych powieści online.
Audio
  • Świat literatury zagościł w sieci (Przodownicy lektury/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Maglara

Spotkania literackie online

To nie wszystko – Unia Literacka stworzyła coś na kształt literackiego festiwalu, który ruszył na facebookowym profilu stowarzyszenia 16 marca. Codziennie o godz. 18:00 internauci przez trzy kwadranse mogą słuchać swoich ulubionych autorów, którzy czytają swoje zarówno nowe, jak i starsze rzeczy, a także odpowiadają na pytania. W ramach wydarzenia "UL z książkami", bo tak nazywa się akcja, pojawili się już m.in. Zygmunt Miłoszewski, Magdalena Grzebałkowska, Jacek Dehnel Inga Iwasiów oraz nasza noblistka Olga Tokarczuk. We czwartek 9 kwietnia czytelnicy spotkają się z Julią Fiedorczuk, która przeczyta fragmenty znanej Słuchaczom Trójki powieści "Pod Słońcem".

Harry Potter zostaje w domu

Brytyjska autorka kultowego cyklu przygód Harry'ego Pottera J.K. Rowling stworzyła serwis "Harry Potter At Home", Na portalu dla wszystkich fanów sagi i umieszczono tam dużo ciekawych informacji dotyczących cyklu, poradniki wideo, quizy, a także pakiet dla nauczycieli na lekcje o Harrym Potterze.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji: 8.04.2020
Godzina emisji: 11.30

kr

Czytaj także

Genialna literatura nieznanej autorki

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2020 10:20
– Kim jest Elena Ferrante? Nikt tego nie wie. To najpopularniejsza na świecie nieznana pisarka. Gdyby miała kiedykolwiek dostać Nagrodę Nobla, to byłby to pierwszy przypadek, gdy nie wiadomo komu zostałaby ona przyznana – mówi Mariusz Cieślik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto przeczytać "Dżumę"?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2020 12:00
W świecie literatury zdarzają się takie historie, które zaskakują nawet bardzo wnikliwych obserwatorów i z taką sytuacją mamy właśnie teraz do czynienia. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sally Rooney – J.D. Salinger pokolenia Instagrama?

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2020 12:00
– Do niedawna najbardziej znanym człowiekiem o nazwisku Rooney był Wayne Rooney, piłkarz reprezentacji Anglii. Jednak, wśród Rooneyów pojawiła się teraz konkurencja: światową sławę zdobyła w ostatnich miesiącach Irlandka Sally Rooney, autorka książki "Normalni ludzie" – mówi Mariusz Cieślik.
rozwiń zwiń