"Dwa psy przeżyły" – Ten Typ Mes zadebiutował jako powieściopisarz

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2020 10:50
– To powieść, która na pewno spodoba się fanom hip-hopu – tymi słowami Mariusz Cieślik rozpoczął swoją recenzję debiutanckiej powieści Piotra Szmidta znanego jako raper Ten Typ Mes. Książka zatytułowana "Dwa psy przeżyły" ukazała się 6 maja nakładem wydawnictwa Wielka Litera.
Audio
  • Mariusz Cieślik o powieściowym debiucie Tego Typa Mesa (Przodownicy lektury/Trójka)
Piotr SzmidtTen Typ Mes Dwa psy przeżyły, wyd. Wielka Litera
Piotr Szmidt/Ten Typ Mes "Dwa psy przeżyły", wyd. Wielka LiteraFoto: mat. promocyjne

Główny bohater powieści Walter E., producent muzyczny, samotnik i pieniacz postanawia popełnić samobójstwo. Zanim ostatecznie wymiksuje się spośród żywych, chce jednak wyrównać rachunki, nadać swoim fanaberiom znaczenie, rozliczyć teraźniejszość, którą zafascynowani prze- i przyszłością rówieśnicy zdają się lekceważyć. Jad, ironia, seks, używki i muzyka nakręcają bohatera, który lubi stawiać się w roli sędziego. Czy jednak plan Waltera okaże się równie przemyślany, jak jego tyrady o szalonych czasach, w których przyszło mu (nie) żyć? 

Ten Typ Mes Ten Typ Mes  (foto: mat. promocyjne)

– Fabuła jest mocno sensacyjna, chociaż dla mnie jest to mniej istotne, bo bardzo ciekawa tu jest warstwa obyczajowa, którą znamy z tekstów raperów. Jest tu też ciekawy wątek mediów społecznościowych, które nie są przedstawione w sposób pozytywny. Najciekawszy jest tutaj portret człowieka żyjącego na pograniczu świata przestępców i świata show-biznesu. Tacy ludzie są ciekawym tematem – ocenił autor audycji.

***

Tytuł audycji: Przodownicy lektury
Prowadzi: Mariusz Cieślik
Data emisji: 20.05.2020
Godzina emisji: 10.43

mat. prasowe/kr

Czytaj także

Kaszpirowski. Fenomen radzieckiego hipnotyzera

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2020 22:00
"Adin, dwa, tri, czietyrje" – wyliczankę Anatolija Kaszpirowskiego pamiętają chyba wszyscy urodzeni przed czasami ustrojowej transformacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spotkania literackie i premiery online – oto, co przygotowali twórcy swoim czytelnikom

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 12:00
Wojciech Chmielarz, Wojciech Kalinowski, Szczepan Twardoch, Jakub Ćwiek – to tylko niektórzy z autorów, którzy niemal codziennie publikują fragmenty swoich nowych powieści online.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ten Typ Mes wjeżdża w krainę prozy. O powieści "Dwa psy przeżyły"

Ostatnia aktualizacja: 01.05.2020 21:55
– Na płytach występuje dużo szczerości, raperskiego etosu. Kiedy mówię do mikrofonu, wszyscy wiedzą, że to ja. W powieści mogę zmyślać i chciałbym, żeby została ona potraktowana bardziej frywolnie, przygodowo. To czysta fantazja – mówił Piotr Szmidt aka Ten Typ Mes. Jego umiejętności literackie mogliśmy poznać wcześniej jego felietonom. 6 maja swoją premierę będzie miała debiutancka powieść rapera pt. "Dwa psy przeżyły".
rozwiń zwiń