X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Specjalna tkanina uchroni przed podsłuchem i kradzieżą danych

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 19:00
- Naszym pomysłem było opracowanie lekkich materiałów, które by "ekranowały" pole elektromagnetyczne, czyli tłumiły - wyjaśnia dyrektor Instytutu Włókiennictwa w Łodzi, prof. Jadwiga Sójka-Ledakowicz.
Audio
  • Specjalna tkanina uchroni przed podsłuchem i kradzieżą danych (Trójwymiar/Trójka)
Ze specjalnie opracowanych materiałów można wykonać wiele przedmiotów, które ochronią m.in. przed cyberprzemocą (zdjęcie ilustracyjne)
Ze specjalnie opracowanych materiałów można wykonać wiele przedmiotów, które ochronią m.in. przed cyberprzemocą (zdjęcie ilustracyjne)Foto: Pixabay/mploscar

Tapety i zasłony zabezpieczające przed podsłuchami czy pokrowce uniemożliwiające kradzież danych ze smartfona - to niektóre z możliwych zastosowań innowacyjnych materiałów włókienniczych opracowanych w Instytucie Włókiennictwa w Łodzi. Więcej na ich temat powiedzieliśmy w audycji.

W "Trójwymiarze" mówiliśmy też o doniesieniach ze świata nauki i biznesu - o ambitnych kosmicznych planach Chińczyków oraz o powrocie firmy Sharp na europejski rynek. Zachęcamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Arkadiusz Ekiert
Data emisji: 28.12.2016
Godzina emisji: 18.36

fbi

Czytaj także

Łapy gekona ochronią cenne dzieła sztuki

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2016 19:09
W "Trójwymiarze", jak co tydzień, przedstawiamy nowinki z dziedziny technologii, biznesu i nauki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakie będą smartfony przyszłości?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2016 20:10
- Obecnie, dopóki w grę nie wchodzą poważne wyzwania zawodowe, smartfon może zastąpić komputer. Jednak być może kwestią kilku lat jest nastanie tzw. ery "post PC" - mówił w Trójce analityk Michał Kisiel.
rozwiń zwiń