X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

O wyższości papierowej książki nad czytnikiem

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 20:02
Pomimo lawinowego wzrostu sprzedaży czytników i e-booków naukowcy przekonują, że większy pożytek przynosi czytanie tradycyjnych książek.
Audio
  • O wyższości książki nad czytnikiem, marketingu sensorycznym i nowej metodzie sterowania dronami (Trójwymiar/ Trójka)
Elektroniczne czytniki cieszą się coraz większą popularnością, choć naukowcy przekonują, że to z papierowych książek uczymy się i zapamiętujemy najwięcej
Elektroniczne czytniki cieszą się coraz większą popularnością, choć naukowcy przekonują, że to z papierowych książek uczymy się i zapamiętujemy najwięcejFoto: Victoria Owen/Homethods.com via Foter.com / CC BY

Jak pokazują wyniki badań, ludzki mózg woli zadrukowaną kartkę papieru. - Informacje czytane z tradycyjnej książki zostają nam w głowie na dłużej, a sam proces czytania jest głębszy i bardziej angażujący wyobraźnię niż w przypadku wirtualnego tekstu w czytniku - opowiada Arkadiusz Ekiert.

Papier jest szczególnie skuteczny, jeśli chcemy zapamiętać dane informacje. Sekretem tradycyjnej książki jest jej kształt, faktura stron oraz to, że możemy ją obejrzeć i pomóc mózgowi w stworzeniu mentalnej mapy książki.

W dołączonym do artykułu nagraniu mówimy również o innowacyjnej metodzie sterowania dronami i skuteczności marketingu sensorycznego.

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Arkadiusz Ekiert
Data emisji: 8.03.2016
Godzina emisji: 18.37

sm/mk

Czytaj także

Mechaniczny chwytak posprząta śmieci w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 01:23
Najcięższy cywilny satelita bezzałogowy Envisat, będący największym kosmicznym śmieciem, jest nieczynny od 2009 roku, waży 8 ton i ma ponad 25 metrów długości. Porusza się skomplikowanym ruchem obrotowym, co utrudnia jego przechwycenie w kosmosie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alternatywny pomysł na ograniczenie smogu?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 16:20
Pojawił się alternatywny pomysł gdańskich naukowców dotyczący ograniczenia niskiej emisji. Główna korzyść ma polegać na tym, że uda się ograniczyć ilość smogu bez konieczności rezygnacji ze stosowania tanich paliw. 
rozwiń zwiń