O wyższości papierowej książki nad czytnikiem

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 20:02
Pomimo lawinowego wzrostu sprzedaży czytników i e-booków naukowcy przekonują, że większy pożytek przynosi czytanie tradycyjnych książek.
Audio
  • O wyższości książki nad czytnikiem, marketingu sensorycznym i nowej metodzie sterowania dronami (Trójwymiar/ Trójka)
Elektroniczne czytniki cieszą się coraz większą popularnością, choć naukowcy przekonują, że to z papierowych książek uczymy się i zapamiętujemy najwięcej
Elektroniczne czytniki cieszą się coraz większą popularnością, choć naukowcy przekonują, że to z papierowych książek uczymy się i zapamiętujemy najwięcejFoto: Victoria Owen/Homethods.com via Foter.com / CC BY

Jak pokazują wyniki badań, ludzki mózg woli zadrukowaną kartkę papieru. - Informacje czytane z tradycyjnej książki zostają nam w głowie na dłużej, a sam proces czytania jest głębszy i bardziej angażujący wyobraźnię niż w przypadku wirtualnego tekstu w czytniku - opowiada Arkadiusz Ekiert.

Papier jest szczególnie skuteczny, jeśli chcemy zapamiętać dane informacje. Sekretem tradycyjnej książki jest jej kształt, faktura stron oraz to, że możemy ją obejrzeć i pomóc mózgowi w stworzeniu mentalnej mapy książki.

W dołączonym do artykułu nagraniu mówimy również o innowacyjnej metodzie sterowania dronami i skuteczności marketingu sensorycznego.

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Arkadiusz Ekiert
Data emisji: 8.03.2016
Godzina emisji: 18.37

sm/mk

Czytaj także

Mechaniczny chwytak posprząta śmieci w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 01:23
Najcięższy cywilny satelita bezzałogowy Envisat, będący największym kosmicznym śmieciem, jest nieczynny od 2009 roku, waży 8 ton i ma ponad 25 metrów długości. Porusza się skomplikowanym ruchem obrotowym, co utrudnia jego przechwycenie w kosmosie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alternatywny pomysł na ograniczenie smogu?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 16:20
Pojawił się alternatywny pomysł gdańskich naukowców dotyczący ograniczenia niskiej emisji. Główna korzyść ma polegać na tym, że uda się ograniczyć ilość smogu bez konieczności rezygnacji ze stosowania tanich paliw. 
rozwiń zwiń