Rząd wspiera twórców polskich gier

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2017 23:21
Polska, o czym może nie wszyscy wiedzą, to Eldorado dla twórców gier komputerowych. Nasz rynek szacowany jest na miliard osiemset milionów złotych, a łącznie produkcją gier zajmuje się ok. 300 firm.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne. Kadr z gry Wiedźmin
Zdjęcie ilustracyjne. Kadr z gry "Wiedźmin"Foto: mat. promocyjne

Powstawanie nowych gier i rozwój tworzących je firm ma wspierać rządowy program Game Inn. - Dla młodych to szansa na rozwój własnego biznesu, a dla polskiej gospodarki możliwość zatrzymania w kraju najbardziej przedsiębiorczych osób - opowiada Arkadiusz Ekiert.

W programie poruszamy również temat polskich badań, które mogą się przyczynić do budowy komputerów kwantowych o wysokiej mocy obliczeniowej. Mówimy też o produkcji energii z odnawialnych źródeł.

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Arkadiusz Ekiert
Data emisji: 15.03.2016
Godzina emisji: 18.35

sm/ei

Czytaj także

Mechaniczny chwytak posprząta śmieci w kosmosie

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 01:23
Najcięższy cywilny satelita bezzałogowy Envisat, będący największym kosmicznym śmieciem, jest nieczynny od 2009 roku, waży 8 ton i ma ponad 25 metrów długości. Porusza się skomplikowanym ruchem obrotowym, co utrudnia jego przechwycenie w kosmosie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alternatywny pomysł na ograniczenie smogu?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 16:20
Pojawił się alternatywny pomysł gdańskich naukowców dotyczący ograniczenia niskiej emisji. Główna korzyść ma polegać na tym, że uda się ograniczyć ilość smogu bez konieczności rezygnacji ze stosowania tanich paliw. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

O wyższości papierowej książki nad czytnikiem

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2017 20:02
Pomimo lawinowego wzrostu sprzedaży czytników i e-booków naukowcy przekonują, że większy pożytek przynosi czytanie tradycyjnych książek.
rozwiń zwiń