Robot barista – innowacyjny pomysł z Tokio

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 11:35
Jeden z japońskich operatorów turystycznych zamierza w najbliższym czasie otworzyć w Tokio kawiarnię, w której "małą czarną" serwować będzie… robot. 
Audio
  • Czy robot może zostać baristą? (Trójwymiar/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock.com/Olena Yakobchuk

Zakupy 1200.jpg
Początek końca tradycyjnych zakupów

Mechaniczny barista to – po robotycznych pracownicach recepcji hotelowej – kolejna technologiczna usługa, jaką wprowadza ta firma.

– Robot parzy kawę korzystając z ekspresu, który jest w stanie przygotować nawet pięć filiżanek za jednym podejściem. Dzięki tym maszynom możemy zwiększać naszą wydajność, a jednocześnie serwować świetną kawę za rozsądne pieniądze – mówi jeden z przedstawicieli firmy. 

Pomysłodawcy całego projektu mają zamiar otworzyć kolejne dwie kawiarnie na terenie Japonii, w których to baristą będzie właśnie robot. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania, w którym ponadto:

  • Wiemy, że Wszechświat nieustannie się rozszerza. Wiemy, że dzieje się to bardzo szybko, ale nie znamy przyczyny i powodu, dla którego tak się dzieje. Program Europejskiej Agencji Kosmicznej "Euclid" zakłada budowę sondy, która to zbada. W projekt są też zaangażowani Polacy.
  • Projekt AudioMove to aplikacja na smartfony, która umożliwia odtwarzanie alternatywnych ścieżek lektorskich w kinie lub w telewizji, a nawet słuchanie audiodeskrypcji czy wersji lektorskiej lub dubbingu w dowolnym języku.

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Kuba Witkowski
Data emisji: 31.01.2018
Godzina emisji: 18.38

kw/ml

Czytaj także

Początek końca tradycyjnych zakupów

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 20:00
Firma Amazon uruchomiła w tym tygodniu swój pierwszy sklep spożywczy bez obsługi. Sklep Amazon Go działa dzięki kamerom i czujnikom, które śledzą co klienci biorą z półek i zdalnie, za pomocą aplikacji naliczają należność. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie interaktywna odzież dla osób głuchoniewidomych

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2018 19:00
Zespół naukowców rozpoczął pracę nad interaktywną odzieżą, zbudowaną z inteligentych tkanin. Dzięki temu będzie ona przekazywać specjalne komunikaty o tym, co się dzieje wokół. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Innowacja w walce z osteoporozą dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 08:35
Śląscy naukowcy opracowali kalkulator ryzyka złamań w osteoporozie. Badania nad kobietami po 55. roku życia trwały kilka lat.
rozwiń zwiń