Smartfon z diamentowym ekranem?

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2018 10:43
Producenci telefonów są właśnie na etapie testów diamentowego ekranu. Ma on być odporny na zadrapania i pęknięcia. Czy w końcu rozwiąże się największy problem smartfonów? 
Audio
  • Czy ekrany naszych smartfonów będą odporne na pęknięcia? (Trójwymiar/Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Production Perig

– To pierwszy taki ekran na świecie. Użycie diamentu sprawia, że nie tylko jest bardziej wytrzymały, ale i mniej się nagrzewa od ludzkiego ciała – mówi Adam Khan, założyciel firmy AKHAN Semiconductor. Prawdopodobnie ekrany mają być gotowe już za dwa lata. 

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której ponadto:

  • o urządzeniu polskiej firmy, które ma szansę zrewolucjonizować sposób przepisywania antybiotyków. Lek będzie "dobierany" do pacjenta, a test - od razu w gabinecie - przeprowadzi lekarz pierwszego kontaktu.
  • 2 złote na 100 kilometrów? Tyle ma kosztować prąd zużywany przez nowoczesne trójkołowe pojazdy, z których skorzystają między innymi listonosze. Trójkołowiec to pierwszy tego typu pojazd w Polsce.  

***

Tytuł audycji: Trójwymiar
Prowadzi: Kuba Witkowski
Data emisji: 7.02.2018
Godzina emisji: 18.39

kw

Czytaj także

Początek końca tradycyjnych zakupów

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2018 20:00
Firma Amazon uruchomiła w tym tygodniu swój pierwszy sklep spożywczy bez obsługi. Sklep Amazon Go działa dzięki kamerom i czujnikom, które śledzą co klienci biorą z półek i zdalnie, za pomocą aplikacji naliczają należność. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Innowacja w walce z osteoporozą dla każdego

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2018 08:35
Śląscy naukowcy opracowali kalkulator ryzyka złamań w osteoporozie. Badania nad kobietami po 55. roku życia trwały kilka lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robot barista – innowacyjny pomysł z Tokio

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2018 11:35
Jeden z japońskich operatorów turystycznych zamierza w najbliższym czasie otworzyć w Tokio kawiarnię, w której "małą czarną" serwować będzie… robot. 
rozwiń zwiń