Kasai: nie lubię łatwych dróg

– Płyta "Equals" jest historią o czymś utraconym i o zebraniu brakujących części siebie. Język, który jest na tym albumie, totalnie oddaje cały ten proces, czyli to, co zaczęło się 9 lat temu – mówiła artystka w rozmowie z Gabą Kulką.
Gaba Kulka i Kasai
Gaba Kulka i KasaiFoto: Ola Baszun
O Audycji
Tytuł Głowa. Serce. Baza. 2019/06/15 22:05
Prowadząca Gaba Kulka
Opis

Kasai, czyli Kasia Piszek to warszawska wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów, aranżerka i producentka. Od wielu lat występuje na największych scenach muzycznych w Polsce i za granicą w zespołach m.in. Moniki Brodki, Artura Rojka czy Pauliny Przybysz.

Jej pierwszy album "Equals" to efemeryczne zestawienie brzmień, które wciągają słuchacza niczym filmowa fabuła. To ścieżka dźwiękowa z przemyśleń na temat życia, naszej natury, przemian, które w nas zachodzą i próby zrozumienia samego siebie. Okraszając teksty muzyką z elementami elektroniki połączonymi z żywym i bardzo szerokim instrumentarium, powstaje płyta spójna i zaskakująca, a przede wszystkim czarująca każdym dźwiękiem.

>>> Posłuchaj koncertu Kasai w Trójce <<<

– W tamtym momencie miałam dużą potrzebę słuchania muzyki elektronicznej. Fortepian pojawiał się dla mnie na samym końcu. Jest to dla mnie główne narzędzie do pisania piosenek, ale miałam wtedy trudną relację z tym instrumentem. W pewnym momencie pomyślałam, że znam fortepian na wylot i chciałabym poznać teraz systemy modularne, rozłożyć je na czynniki pierwsze. Zaczęłam słuchać dość progresywnej muzyki elektronicznej, po to, by odkryć po latach, że uciekam przed czymś, co mnie goni – opowiada Kasia Piszek. 

>>> Kasai na Trójkowej scenie! Zobacz zdjęcia! <<<

Co zmieniło w życiu Kasai wydanie debiutanckiej pyty? Jakie są jej plany na najbliższą przyszłość? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania. 

mat. prasowe/ml/gs/ab

Gość Kasia Piszek "Kasai"
Playlista

Kasai – Epiphany

Kasai – Kim

Karolina Kozak – S.A.D.

Cosmo Sheldrake – Linger Longer

Amon Tobin – Kitty Cat

Kasai – Sun Spirit


Playlista
  • Kasai, - Epiphany
  • Kasai, - Kim
  • Kozak Karolina, - S.A.D.
  • Cosmo Sheldrake, - Linger Longer
  • Tobin Amon, - Kitty Cat
  • KASAI - Sun Spirit