X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hemar i Járosy - mistrzowie przedwojennego kabaretu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 14:10
- Mariana Hemara i Fryderyka Járosy'ego rozdzieliła wojna i doświadczenia wojenne. Hemar miał zupełnie odmienne od Járosy'ego - mówiła autorka książki pt. "Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy" Anna Mieszkowska.
Audio
  • Hemar i Járosy - legendarni mistrzowie kabaretu (Powtorek z rozrywki/Trójka)
1930 r. Polski poeta, pisarz, autor wodewili i skeczy - Julian Tuwim (L), konferansjer, reżyser teatralny i dyrektor wielu teatrów kabaretowych międzywojennej Warszawy Fryderyk Jarosy (C) i polski poeta, satyryk, komediopisarz, dramaturg, tłumacz poezji, autor tekstów piosenek Marian Hemar (P)
1930 r. Polski poeta, pisarz, autor wodewili i skeczy - Julian Tuwim (L), konferansjer, reżyser teatralny i dyrektor wielu teatrów kabaretowych międzywojennej Warszawy Fryderyk Jarosy (C) i polski poeta, satyryk, komediopisarz, dramaturg, tłumacz poezji, autor tekstów piosenek Marian Hemar (P)Foto: PAP/CAF-archiwum

mieszkowska mistrzowie kabaretu 250.jpg

"Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy" to opowieść o splatających się losach dwóch legend przedwojennego kabaretu. Książka przedstawia zaskakujące fakty z życia artystów i często niełatwą prawdę, m.in. o zawiedzionych miłościach, zdradach, podwójnym życiu, bigamii, plagiatach i o coraz bardziej szorstkiej przyjaźni.

Anna Mieszkowska opowiada w audycji o odnalezionych przez nią pamiątkach związanych z Marianem Hemarem i Fryderykiem Járosym, zdradza też wiele szczegółów z życia artystów.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

***

Tytuł audycji: Powtorek z rozrywki
Prowadzi: Natalia Grzeszczyk
Gość: Anna Mieszkowska (autorka książki pt. "Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy")
Data audycji: 16.05.2017
Godzina audycji: 23.17

mat. prom./fbi/ei

Czytaj także

Kabaret BudaPesz i wykład o... peszeniu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 12:00
Adam i Marek z kabaretu BudaPesz wcześniej związani byli z formacją 7 Minut Po. Postanowili jednak ruszyć w świat swoimi drogami i od czasu debiutu jako BudaPesz zbierają nagrody na przeglądach i festiwalach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magda Umer, Mumio i ich miłość od ćwierć wieku

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2017 09:50
- Obejrzawszy utwór "Jesień" zakochałam się w nich. Było to może nawet ćwierć wieku temu. I ta miłość trwa do dzisiaj - mówiła w Trójce o Mumio Magda Umer. Goście audycji zapowiedzieli przy okazji pewien owoc tej miłości…
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstaje książka i płyta pt. "Starsi Panowie Chórem"

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2017 11:00
W studiu Trójki pojawili się wieczorni goście: Monika i Grzegorz Wasowscy z Fundacji Wasowskich oraz Andrzej Borzym, dyrektor Chóru Collegium Musicum Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń