X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Wołek o innej twarzy Zbigniewa Wodeckiego

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 09:52
- Chciałbym, żeby w kolejnym wspomnieniu Zbigniewa Wodeckiego, kiedy padło już tak wiele słów, wypowiedział się człowiek, który ze Zbigniewem stworzył wiele ważnych piosenek. Nie były to przeboje, bo też nie o to chodziło - tak zapowiedział swojego gościa Artur Andrus.
Audio
  • Jan Wołek o innej twarzy Zbigniewa Wodeckiego (Powtorek z rozrywki/ Trójka)
W poniedziałek zmarł w Warszawie Zbigniew Wodecki, piosenkarz, kompozytor i aranżer, znany między innymi z przebojów: Izolda, Chałupy Welcome to, Lubię wracać tam, gdzie byłem, Pszczółka Maja. Wszechstronny muzyk - wirtuoz skrzypiec, trąbki i fortepianu, wybitny wokalista. 6 maja skończył 67 lat
W poniedziałek zmarł w Warszawie Zbigniew Wodecki, piosenkarz, kompozytor i aranżer, znany między innymi z przebojów: "Izolda", "Chałupy Welcome to", "Lubię wracać tam, gdzie byłem", "Pszczółka Maja". Wszechstronny muzyk - wirtuoz skrzypiec, trąbki i fortepianu, wybitny wokalista. 6 maja skończył 67 latFoto: PAP/Jacek Bednarczyk

Ile Jan Wołek i Zbigniew Wodecki wspólnie stworzyli piosenek? - Trzeba to liczyć w dziesiątkach. Poznaliśmy się blisko 40 lat temu i połączyło nas rosnące zaufanie, które przychodzi z czasem. A kiedy Zbyszek doszedł do konkluzji, że jest już dorosłym mężczyzną, który ma prawo mówić o męskich sprawach męskim głosem, pojawił się u mnie z propozycją - opowiadał Jan Wołek.

Gość Trójki przyznał, że początkowo pomysł współpracy nie wzbudził u niego wyraźnego entuzjazmu, ale z czasem wiele się zmieniło. Tak powstała - jak mówił Artur Andrus - kompletnie oddzielna część twórczości Zbigniewa Wodeckiego. W audycji zmarłego niedawno artystę wspominał także Filip Jaślar (Grupa MoCarta). Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Powtorek z rozrywki
Prowadzi: Artur Andrus
Gość: Jan Wołek (poeta, pisarz, pieśniarz, autor tekstów), Filip Jaślar (skrzypek, Grupa MoCarta)
Data audycji: 23.05.2017
Godzina audycji: 23.05

ei/fbi

Czytaj także

Zbigniew Wodecki nie żyje. Artyści wspominają muzyka

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 17:00
Piosenkarz, kompozytor, instrumentalista i aranżer odszedł w wieku 67 lat. Jego niezapomniane przeboje to m.in.: "Zacznij od Bacha", "Izolda", "Pszczółka Maja" i "Chałupy". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oto jak Zbigniew Wodecki mówił o sobie z humorem

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2017 07:37
W porannym cyklu Piotra Metza przypominamy postać i muzykę Zbigniewa Wodeckiego. W tym odcinku Piotr Metz przytacza uroczy dowcip, który artysta opowiedział o samym sobie...
rozwiń zwiń