X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Pakosińska i jej "gruziński wirus"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 10:00
- Myślę, że książka bardzo odsłania mnie, mój język i poczucie humoru, którym operuję. Jeśli ktoś przebrnie do ostatnich stron i nadal będzie chciał rozmawiać, to myślę, że na pewno nawiążemy jakąś wspaniałą nić przyjaźni i kontaktu - mówi Katarzyna Pakosińśka, która wydała niedawno książkę "Samaradiso".
Audio
  • Katarzyna Pakosińska i jej miłość do Gruzji (Powtorek z rozrywki/Trójka)
- Lubię happy endy - mówi Katarzyna Pakosińska, nawiązując do swojej książki Samaradiso. Arabeski na temat Gruzji w dialogu z alter ego spisane
- Lubię happy endy - mówi Katarzyna Pakosińska, nawiązując do swojej książki "Samaradiso. Arabeski na temat Gruzji w dialogu z alter ego spisane"Foto: Natalia Grzeszczyk

Jak sama mówi, gruziński wirus trzyma ją od trzydziestu lat. Przynosi jednak więcej radości i uśmiechu niż "leżakowania na warzywo". Z miłości do Gruzji Katarzyna Pakosińska napisała książkę "Samaradiso. Arabeski na temat Gruzji w dialogu z alter ego spisane". Ponieważ to kraj niezwykle trudny do opowiedzenia, opisuje go zatem światłem i nastrojem - przyznaje. Podążamy więc w książce za bohaterkami przez poranne, południowe i wieczorne ulice Tbilisi.

W audycji Katarzyna Pakosińska opowiada, kiedy narodziła się jej miłość do Gruzji, co ją urzekło w tym kraju. Zachwyca się architekturą i tradycją, wspomina ludzi, którzy nigdy nie pytali, skąd tyle uśmiechu na jej twarzy. Mówi również o tym, co ją najbardziej zaskoczyło kulinarnie w Gruzji.

Czy chcą Państwo poznać przepis na bakłażany z nadzieniem orzechowym? O tym również opowiada gość Natalii Grzeszczyk.

***

Tytuł audycji: Powtorek z rozrywki
Prowadzi: Natalia Grzeszczyk
Gość: Katarzyna Pakosińska (dawniej związana z Kabaretem Moralnego Niepokoju)
Data audycji: 20.06.2017
Godzina audycji: 23.05

czaj/mk

Czytaj także

Próba odczarowania legendy, czyli biografia Krystyny Sienkiewicz

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 18:00
- Udało mi się napisać monografię poświęconą Krystynie Sienkiewicz. Jest to opowieść o jej życiu i próba scharakteryzowania jej aktorstwa - mówi w Trójce Grzegorz Ćwiertniewicz, autor biografii gwiazdy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dariusz Basiński zaprasza, zdradza i protestuje

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2017 10:15
Poranne spotkanie w studiu Trójki było dla przedstawiciela Kinoteatru Mumio nie tylko okazją do zaproszenia na przedstawienie "Welcome Home Boys", ale też do wygłoszenia kilku zaskakujących oświadczeń.
rozwiń zwiń