X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jerzy Filar przedstawia "Dwie Dusze"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2017 11:28
- Tę płytę nagrywało wiele osób. Ale generalnie była to młodzież, czyli może częściowo jeszcze nieznani, ale świetnie grający muzycy  - mówił o swoim najnowszym krążku Jerzy Filar.
Audio
  • Jerzy Filar o płycie "Dwie Dusze" (Powtorek z rozrywki/ Trójka)
Artur Andrus i Jerzy Filar
Artur Andrus i Jerzy Filar Foto: N. Grzeszczyk/ PR

Udział w powstawaniu płyty wzięło aż 29 osób. - Z każdą z tych osób się przyjaźnię i kogo nie poprosiłem, to odpowiadał: a zagram, dla Filara zagram - opowiadał gość Trójki.

Wśród osób biorących udział w nagraniach są m.in. Dorota Miśkiewicz, Joanna Kondrat, Mietek Szcześniak, Krzysztof Ścierański i Ryszard Sygitowicz. Płyta zawiera 12 utworów, a teksty większości z nich napisał Jacek Cygan. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której Jerzy Filar mówił m.in. o tym, jak powstają jego płyty, ale też o autorce jednego z tekstów z "Dwóch Dusz", która szczególnie zaintrygowała Artura Andrusa.

***

Tytuł audycji: Powtorek z rozrywki
Prowadzi: Artur Andrus
Gość: Jerzy Filar ( muzyk, kompozytor, wykonawca swoich piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku "Krainy Łagodności" i piosenki poetyckiej, założyciel zespołu Nasza Basia Kochana)
Data audycji: 27.06.2017
Godzina audycji: 23.05

ei/gs

Zobacz więcej na temat: Artur Andrus Trójka MUZYKA

Czytaj także

Wzruszać, cieszyć i porywać do tańca. Jan Młynarski i jego muzyka

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 01:19
- Wykonujemy muzykę na poziomie użytkowym, bo chcemy wzruszać, cieszyć i przygrywać do tańca - opowiada Jan Młynarski z grupy Warszawskie Combo Taneczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Brzeziński i muzyczne manewry Baltops 2017

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 13:07
Jeśli leżąc na plaży w Ustce zobaczysz wyłaniającego się zza parawanu estońskiego żołnierza, który w jednej ręce trzyma karabin, a w drugiej gofra z bitą śmietaną, nie przejmuj się. To być może manewry Baltops 2017. Zainspirowani radiową relacją z tego wydarzenia, napisaliśmy piosenkę. Tekst Artura Andrusa, muzyka Łukasza Borowieckiego, śpiewa Wojciech Brzeziński.
rozwiń zwiń