X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paulina Potocka. Z banku na kabaretową scenę

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 11:00
Paulina Potocka to artystka o niepodrabialnym stylu. Ten, w połączeniu z niebanalnym poczuciem humoru, daje niezwykłe efekty.
Audio
  • Rozmowa z Pauliną Potocką, artystką kabaretową (Powtorek z rozrywki/Trójka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/ Trodler

Zwyciężczyni konkursu Król Łgarzy 2016 na Turnieju Małych Form w Bogatyni wykonywała niegdyś zajęcie niespecjalnie kojarzące się z kabaretem. Absolwentka politologii i stosunków międzynarodowych do niedawna pracowała w banku. - Miałam bardzo dynamiczną koleżankę, która bardzo się dziwiła, że zatrudniono kogoś tak flegmatycznego. Ale wydaje mi się, że ja wszystko robiłam w swoim tempie, a ona robiła to za szybko - mówi Paulina Potocka.

Jak zacząć przygodę ze sceną? Nasz gość ma swoją receptę. - Należy pozbyć się porównań z innymi i przezwyciężyć swój strach. Trzeba coś napisać, nagrać to i wysłać na festiwal, gdzie będzie można to przedstawić - podsumowuje.

Jak wykreowała się postać sceniczna Pauliny Potockiej? Czy w swojej pracy opisuje ona ludzi, których spotykała w pracy? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Powtorek z rozrywki
Prowadzi: Natalia Grzeszczyk
Gość: Paulina Potocka
Data audycji: 18.07.2017
Godzina audycji: 23.08

ml/czaj

Czytaj także

Kabaret BudaPesz i wykład o... peszeniu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2017 12:00
Adam i Marek z kabaretu BudaPesz wcześniej związani byli z formacją 7 Minut Po. Postanowili jednak ruszyć w świat swoimi drogami i od czasu debiutu jako BudaPesz zbierają nagrody na przeglądach i festiwalach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hemar i Járosy - mistrzowie przedwojennego kabaretu

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2017 14:10
- Mariana Hemara i Fryderyka Járosy'ego rozdzieliła wojna i doświadczenia wojenne. Hemar miał zupełnie odmienne od Járosy'ego - mówiła autorka książki pt. "Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy" Anna Mieszkowska.
rozwiń zwiń