Willie Nelson śpiewa o wielkiej miłości

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 07:00
Na początku lat 60. Willie Nelson przyjechał z Teksasu do Nashville. Miał nadzieję, że zrobi karierę, bo przecież tworzył piosenki i miał doświadczenie grywania w zespole country.
Audio
  • Willie Nelson śpiewa o wielkiej miłości (Wszystkie drogi prowadzą do Nashville/Trójka)
Willie Nelson
Willie NelsonFoto: shutterstock.com/Randy Miramontez

W 1962 roku siedząc w kawiarni, napisał w ciągu 20 minut piosenkę "Crazy". Nelson opisał w niej historię nieodwzajemnionej miłości.

Przedstawił ten utwór menadżerowi Patsy Cline, wtedy popularnej gwieździe country. Przy okazji zgodził się na łagodne, mniej jazzujące wykonanie swojej piosenki. "Crazy" okazał się pierwszym wielkim przebojem Williego Nelsona. Zapraszamy do wysłuchania opowieści o początkach kariery muzyka.

***

Tytuł audycji: Wszystkie drogi prowadzą do Nashville
Prowadzący: Korneliusz Pacuda
Data emisji: 25.02.2017
Godzina emicji: 6.50

mp

Czytaj także

Przewrotna historia ballady "Me and Bobby McGee"

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2017 16:00
To Kris Kristofferson jest autorem ballady w stylu country "Me and Bobby McGee". Ale to Janis Joplin nagrała ją w takiej wersji, że zaczęła się ona wszystkim kojarzyć z tą właśnie wokalistką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hit, który narodził się jako muzyka country

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 09:00
Pewnie niewielu z nas ma świadomość, że słynna piosenka "I Will Always Love You" śpiewana przez Whitney Houston powstała pierwotnie jako piosenka country.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nafta jako środek w miłosnym porachunku

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 12:00
"Kowbojka rezygnuje z miłości, bo miłość zrezygnowała z niej. Utopi w nafcie byłego i jego grzechy" - tak Korneliusz Pacuda streścił piosenkę "Kerosene" Mirandy Lambert.
rozwiń zwiń