X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ushuaia. Tam, gdzie kończy się Ameryka Południowa

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2017 18:59
A zaczyna (a w właściwie już zaczęła) przygoda z wyprawą "Trzy sztuki w Antarktyce". Jak wygląda miasto? Czy woda w porcie w mieście Ushuaia jest zimna?
Audio
  • Ushuaia. Tam, gdzie kończy się Ameryka Południowa (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Port w argentyńskim mieście Ushuaia
Port w argentyńskim mieście UshuaiaFoto: SF photo/Shutterstock.com

- To niesamowite, że w końcu mogę na żywo zobaczyć coś, co wcześniej widziałem tylko na zdjęciach. Ushuaia to fantastyczne miejsce - mówi o położonym na południowych krańcach Ameryki Południowej mieście Artur Homan, operator kamery, który bierze udział w wyprawie "Trzy sztuki w Antarktyce".

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania - pierwszej relacji Pawła Drozda z najdalej na południe wysuniętego miasta w Ameryce Południowej.

***

"Trzy sztuki w Antarktyce", czyli "wyprawa do przylądków ludzkiej wrażliwości" to pierwszy w historii artystyczny rejs jachtem żaglowym polskich twórców do Antarktyki oraz transmisja tych wydarzeń na antenie Programu 3 Polskiego Radia.

O wyprawie w Trójce mówi Paweł Drozd - jego relacje można usłyszeć od poniedziałku do czwartku ok. godz. 17.10.

Oprócz niego na jacht postanowili wsiąść: Adam Nowak z zespołu Raz, Dwa, Trzy; Bartosz Stróżyński (płetwonurek, fotograf, szef i pomysłodawca wyprawy); dwóch operatorów kamery; szef techniczny wyprawy; reżyser oraz dwie osoby załogi stałej jachtu. Razem 9 osób. - Cel wyprawy jest jeden choć podzielony na trzy części: opowiedzieć o Antarktyce oraz o tym, jak uczestnicy wyprawy ją odbierają poprzez trzy sztuki: film, muzykę i fotografię - mówi Bartosz Stróżyński, który dodaje: - Jeśli chodzi o film dokumentalny, to przewidziane są zdjęcia filmowe pod wodą oraz z drona.

Film powstanie do końca tego roku pod okiem Olafa Lubaszenki (który ze względów zdrowotnych musiał zrezygnować z podróży, ale nadal jest w zespole). Z kolei Adam Nowak podczas rejsu napisze nową piosenkę i premierowo wykona ją z Antarktyki na żywo w Trójce - w ramach mini-koncertu, który wyemitowany zostanie w sobotę 11 marca w audycji "Lista osobista" (godz. 19.00-22.00). Będzie to pierwszy na świecie koncert z Antarktyki. Odpowiedni sprzęt do realizacji zarówno transmisji, jak i nagrania tego występu przygotował Romuald Wrzodak z Polskiego Radia.

Sam Bartosz Stróżyński, szef wyprawy, odpowiedzialny jest za fotografię i oprócz standardowych zdjęć wykona cykl fotografii techniką kolodionową, tzn. na szkle - tak jak robiło się zdjęcia 150 lat temu.

Zakończenie wyprawy zaplanowano na 18-21 marca.

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi:
Robert Kantereit
Autor materiału: Paweł Drozd (dziennikarz PR3)
Data emisji:
15.02.2017
Godzina emisji: 17.14

mk


Czytaj także

"Trzy sztuki w Antarktyce". Tego jeszcze nie było

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2017 17:46
- Takiego wydarzenia w radiu jeszcze nie było i długo nie będzie. Jak nam się uda, będą o nas pisać w encyklopediach - mówi pół żartem, pół serio Paweł Drozd, dziennikarz Trójki, jeden z uczestników wyprawy "Trzy sztuki w Antarktyce".
rozwiń zwiń

Czytaj także

W poszukiwaniu siebie i Boga oraz o wyprawie na koniec świata

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2017 23:00
- W filmie pojawiają się setki twarzy, ale to opowieść o jednym człowieku, który szuka Boga i samego siebie - mówi Michał Kopaniszyn, współtwórca dokumentu "THX God".
rozwiń zwiń