Ekipa "Trzech sztuk w Antarktyce" coraz bliżej celu

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 18:00
Ekipa "Trzech sztuk w Antarktyce" zbliża się już do Antarktyki. Wzrasta prawdopodobieństwo napotkania na trasie gór lodowych lub mniejszych brył lodu. Mogą one stanowić zagrożenie dla jachtu, którym płynie załoga.
Audio
  • "Trzy sztuki w Antarktyce" coraz bliżej celu (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)

Panowie cały czas są jednak z nami w kontakcie i zapewniają, że wszystko jest w porządku. A oto jak czas na statku opisuje Bartosz Stróżyński:

Jeszcze doba i będziemy na miejscu! Niestety dużo później niż planowaliśmy. W tych okolicznościach zmieniliśmy trasę i płyniemy bezpośrednio do Petermann Island. W tej okolicy zakotwiczymy i rozpoczniemy realizację planów. Natura stawia nas pod presją, ale wierzymy, że wszystko pójdzie dobrze.
Już od kilku dni rejestrujemy materiał do filmu, Adam rozpoczął próby do koncertu i, jak się okazało, napisał aż trzy nowe utwory, z których wybierze jeden, aby zagrać go premierowo podczas koncertu w Antarktyce. Już nie mogę się doczekać, aby zanurkować, jeszcze chwila i będzie to możliwe!
Wczoraj był wyjątkowo słoneczny dzień na Drake’u, skorzystałem z okazji i wdrapałem się na maszt, aby zrobić zdjęcia jachtu z lotu ptaka. Noc upłynęła na uważnym wypatrywaniu growlerów, niewielkich kawałków lodu, mogących pojawić sie na kursie jachtu. Długie godziny spędzone w zupełnej ciemności, a wszystko aby bezpieczne dotrzeć do celu.
Czuć już pewne zdenerwowanie przedłużającym się rejsem i wielogodzinnymi wachtami, które niestety przesadnie nas absorbują, ale już wkrótce skoncentrujemy się tylko na działaniach artystycznych  :)
Pozdrawiamy z końca świata, Bartosz Stróżyński, Trzy Sztuki w Antarktyce.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

"Trzy sztuki w Antarktyce", czyli "wyprawa do przylądków ludzkiej wrażliwości" to pierwszy w historii artystyczny rejs jachtem żaglowym polskich twórców do Antarktyki oraz transmisja tych wydarzeń na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Jej efektem ma być twórczy hołd dla trzech sztuk: filmu, fotografii i muzyki.

O wyprawie w Trójce mówi Paweł Drozd - jego relacje można usłyszeć od poniedziałku do czwartku ok. godz. 17.10.

Więcej informacji na temat wyprawy można znaleźć na stronie http://trzysztuki.polskieradio.pl

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi:
Robert Kantereit
Autor relacji: Paweł Drozd
Data emisji:
23.02.2017 
Godzina emisji: 17.17

fbi

Czytaj także

Trudne chwile ekipy "Trzech sztuk w Antarktyce"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 17:39
Zespół wyprawy "Trzy sztuki w Antarktyce" jest na morzu czwarty dzień. Płynie Cieśniną Drake'a w kierynku Białego Kontynentu i zgodnie z przewidywaniami choroba morska daje się we znaki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzy sztuki w Antarktyce" kontra choroba morska

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 18:29
Załoga jachtu Selma, czyli śmiałkowie biorący udział w wyprawie "Trzy sztuki w Antarktyce" przekroczyli tzw. strefę konwergencji. Oznacza to, że są już faktycznie w Antarktyce. Niestety przyszło im walczyć z chorobą morską.
rozwiń zwiń