Przepchnijmy sobie góry lodowe

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2017 21:00
- Przyblokowały nas góry lodowe, musimy je sobie rozsunąć i szybko się między nimi przecisnąć, żeby nie zimować na Wyspie Petermanna - mówią uczestnicy wyprawy "Trzy sztuki w Antarktyce".
Audio
  • Przepchnijmy sobie góry lodowe (Zapraszamy do Trójki - popołudnie)
Wyspa Petermanna
Wyspa PetermannaFoto: steve estvanik/Shutterstock.com

Jak informowaliśmy ostatnio, jacht którym porusza się polska ekipa, został nieoczekiwanie zablokowany przez góry lodowe. Załoga jachtu przy pomocy lin przez cały dzień próbowała przesunąć ją tak, by zrobić przejście i mieć szansę na ucieczkę na pełne morze.

- Odkąd zaczęto eksplorację Antarktyki, normalną rzeczą było przepychanie i kotwiczenie gór lodowych. Jak sobie nie przepchniemy jakiejś góry, to po prostu dzień jest nieudany - śmieją się żeglarze.

Jak skończyła się cała akcja pod hasłem "ucieczka z Wyspie Petermanna"? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

"Trzy sztuki w Antarktyce", czyli "wyprawa do przylądków ludzkiej wrażliwości" to pierwszy w historii artystyczny rejs jachtem żaglowym polskich twórców do Antarktyki oraz transmisja tych wydarzeń na antenie Programu 3 Polskiego Radia. Jej efektem ma być twórczy hołd dla trzech sztuk: filmu, fotografii i muzyki.

O wyprawie w Trójce mówi Paweł Drozd - jego relacje można usłyszeć od poniedziałku do czwartku ok. godz. 17.10.

Więcej informacji na temat wyprawy można znaleźć na stronie http://trzysztuki.polskieradio.pl

***

Tytuł audycji: Zapraszamy do Trójki - popołudnie
Prowadzi:
Robert Kantereit
Autor relacji: Paweł Drozd
Data emisji:
1.03.2017
Godzina emisji: 17.16

mk

Czytaj także

Trudne chwile ekipy "Trzech sztuk w Antarktyce"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2017 17:39
Zespół wyprawy "Trzy sztuki w Antarktyce" jest na morzu czwarty dzień. Płynie Cieśniną Drake'a w kierynku Białego Kontynentu i zgodnie z przewidywaniami choroba morska daje się we znaki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Trzy sztuki w Antarktyce" kontra choroba morska

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 18:29
Załoga jachtu Selma, czyli śmiałkowie biorący udział w wyprawie "Trzy sztuki w Antarktyce" przekroczyli tzw. strefę konwergencji. Oznacza to, że są już faktycznie w Antarktyce. Niestety przyszło im walczyć z chorobą morską.
rozwiń zwiń