X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Godność, wolność, równość... co nam zapewnia Unia Europejska?

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 17:00
Godność człowieka, wolność, równość, solidarność, prawa obywatelskie, wymiar sprawiedliwości to najważniejsze wartości zapisane w Karcie Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Kiedy i w jakim celu ją utworzono?
Audio
  • Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej. Co nam zapewnia? (Z definicji Europa/Trójka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: shutterstock.com/ Alexander Kirch

- Unia Europejska jest specyficzną organizacją międzynarodową, która krok po kroku tworzy relacje między obywatelem a organizacją. W związku z tym była potrzeba spisania praw, które albo były rozproszone w innych dokumentach prawa międzynarodowego, albo też znane z porządków konstytucyjnych państw członkowskich. Chodziło o to, by istniał taki jeden kompleksowy katalog, który wskazywałby na nierozłączność tych praw - wyjaśniała Jolanta Szymańska z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Po podpisaniu i uchwaleniu Karty w 2007 r. pojawił się jednak inny dokument - Protokół nr 7, zw. brytyjskim, który wyrażał opór co do zakresu ingerencji Trybunału Sprawiedliwości w porządki prawne państw członkowskich. Takie wątpliwości pojawiły się w Wielkiej Brytanii i w Polsce. W audycji usłyszymy między innymi odpowiedź na tę kwestię. Zapraszamy!

***

Tytuł audycji: Z definicji Europa
Prowadzący: Ernest Zozuń
Gość: Jolanta Szymańska (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych)
Data emisji: 8.08.2017
Godzina emisji: 16.48

czaj/jsz

Czytaj także

Karta Praw Podstawowych jest tarczą dla obywateli

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 15:40
- W Polsce narosło wiele nieporozumień dotyczących Karty Praw Podstawowych. Wielu osobom się wydaje, że Karta ma być kolejną umową międzynarodową, lekiem na całe zło - mówił w "Europejskim Klubie Trójki” dr Adam Bodnar z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Polsce może grozić tzw. opcja nuklearna?

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2017 17:00
Frans Timmermans jeszcze niedawno nie wykluczał uruchomienia w stosunku do Polski artykułu 7 Traktatu o Unii Europejskiej. Prezydent Duda zawetował jednak ustawy o SN i KRS, więc zagrożenie oddaliło się. Czy jednak naprawdę było aż tak blisko? Jakie warunki trzeba spełnić, by wspomniany artykuł został uruchomiony?
rozwiń zwiń