Książki, które fascynują Organka

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 14:00
- Autorem, który mnie fascynuje, jest Michel Houellebecq. Bardzo kontrowersyjny artysta i autor, wielki fenomen. Opisuje świat w sposób bardzo obrazoburczy i szorski - mówi Organek.
Audio
  • Książki, które fascynują Organka (Czytam/Trójka)
Organek z książką w Trójkowym ogródku
Organek z książką w Trójkowym ogródkuFoto: Anna Gacek

Anna Gacek pytała muzyka o jego ukochane książki i twórców. Przyznał, że najważniejsze jest dla niego to, by z pisarzem łączyła go wspólna estetyka albo podobne widzenie świata.

Gdyby Organek miał wyróżnić jedną książkę, która zapadła mu w pamięć, byłaby to "Platforma" Michela Houellebecqa. Zainteresowanie ta pozycją pojawiło się po tym, gdy przeczytał jedno zawarte w niej zdanie: "Wszystko się może zdarzyć w życiu człowieka, a przede wszystkim nic". - Gdy to zobaczyłem, chciałem przeczytać całość i wyciągnąć z tego wnioski - przyznaje.

Jakie wnioski udało się wyciągnąć? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Czytam
Prowadzi: Anna Gacek
Gość: Organek
Data emisji: 4.07.2017
Godzina emisji: 8.49

fbi/gs

Czytaj także

Co to są książki? Dzieci wiedzą to lepiej...

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 10:00
- Ja jestem czytadło! - mówi rezolutna dwulatka w rozmowie z Kasią Stoparczyk. Na pytanie o to, skąd się biorą książki, słyszymy, że "przecież są na półkach!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwona Chmielewska i świat jej pięknych książek

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 22:15
- Badacze mówią: książka obrazkowa czy picture book, ale ja się buntuję przeciwko takim okresleniom - podkreśla Iwona Chmielewska, autorka książek, w których tekst i obraz dopełniają się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe audycje i dziennikarskie powroty - wakacyjna ramówka Trójki

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 13:15
Na początku lipca ruszyła nowa, letnia ramówka Programu 3 Polskiego Radia. Nie braknie w niej tematów wakacyjnych, ale i audycji o sprawach najważniejszych.
rozwiń zwiń