X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojtek Mazolewski o swojej ulubionej książce

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 14:40
- Ma w sobie siłę, jest prawdziwa, ma bardzo soczystych bohaterów i w ciekawym świetle przedstawia nas, ludzi, jako społeczność - mówi o "Królu" Szczepana Twardocha Wojtek Mazolewski.
Audio
  • Wojtek Mazolewski o swojej ulubionej książce (Czytam/Trójka)
Wojtek Mazolewski ze swoją ulubioną książką
Wojtek Mazolewski ze swoją ulubioną książkąFoto: archiwum artysty

Muzyk przyznaje, że na co dzień najchętniej czyta biografie, które go inspirują. Tym razem postanowił jednak opowiedzieć o "Królu", który go zafascynował. - Już okładka mi się bardzo spodobała, ale przede wszystkim liczy się treść - opowiada.

Wojtek Mazolewski ceni sobie choćby wyrazistą postać głównego bohatera powieści Szczepana Twardocha. - Jest krwisty, to bardzo męski, "testosteronowy" facet, ale jednocześnie o wrażliwej, głęboko schowanej duszy - tłumaczy w rozmowie z Anną Gacek.

Co ma znaczenie dla Wojtka Mazolewskiego przy wyborze książek, które czyta? Czyja biografia wywarła na nim ostatnio duże wrażenie? Tego możemy się dowiedzieć słuchając dołączonego do artykułu nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Czytam
Prowadzi: Anna Gacek
Gość: Wojtek Mazolewski
Data emisji: 6.07.2017
Godzina emisji: 8.49

fbi/mk

Czytaj także

Co to są książki? Dzieci wiedzą to lepiej...

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2016 10:00
- Ja jestem czytadło! - mówi rezolutna dwulatka w rozmowie z Kasią Stoparczyk. Na pytanie o to, skąd się biorą książki, słyszymy, że "przecież są na półkach!".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iwona Chmielewska i świat jej pięknych książek

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 22:15
- Badacze mówią: książka obrazkowa czy picture book, ale ja się buntuję przeciwko takim okresleniom - podkreśla Iwona Chmielewska, autorka książek, w których tekst i obraz dopełniają się.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe audycje i dziennikarskie powroty - wakacyjna ramówka Trójki

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2017 13:15
Na początku lipca ruszyła nowa, letnia ramówka Programu 3 Polskiego Radia. Nie braknie w niej tematów wakacyjnych, ale i audycji o sprawach najważniejszych.
rozwiń zwiń