X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wojciech Mann w oparach absurdu…

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2017 11:50
Dziennikarz Trójki jest kolejnym gościem Anny Gacek w audycji "Czytam". Tym razem rozmowa rozpoznawalnego radiowego duetu nie dotyczy muzyki, a lektur.
Audio
  • Wojciech Mann o książce "W oparach absurdu" (Czytam/Trójka)
Wojciech Mann
Wojciech MannFoto: Marcin Mann

- Jako dziecko i młody człowiek pochłaniałem książki. Były one dla mnie odkrywaniem świata. Mama krzyczała, a ja siedziałem pod kołdrą z latarką - wspomina Wojciech Mann.

mann w oparach absurdu 300.jpg

Poproszony o wybór jednej lektury, która ma dla niego szczególne znaczenie, dziennikarz decyduje się na książkę Antoniego Słonimskiego i Juliana Tuwima "W oparach absurdu". - Ona pokazuje, jak uciec od rzeczywistości w krainę absurdu, fantastycznego humoru i zdumiewających skojarzeń - tłumaczy.

Podczas audycji Wojciech Mann odnosi się także do dzisiejszej polityki oraz relacji społecznych i udowadnia, że książkę Słonimskiego i Tuwima… zna na pamięć.

***

Tytuł audycji: Czytam
Prowadzi: Anna Gacek
Gość: Wojciech Mann
Data emisji: 10.07.2017
Godzina emisji: 8.50

iwo/mk

Czytaj także

Prof. Jerzy Bralczyk: jestem zazdrosny o książki

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 15:48
– Horacy pisał, że jeśli człowiek ma bibliotekę i ogród, to niczego więcej mu nie potrzeba. Miał trochę racji – mówi w Trójce wybitny językoznawca i miłośnik literatury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojtek Mazolewski o swojej ulubionej książce

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 14:40
- Ma w sobie siłę, jest prawdziwa, ma bardzo soczystych bohaterów i w ciekawym świetle przedstawia nas, ludzi, jako społeczność - mówi o "Królu" Szczepana Twardocha Wojtek Mazolewski.
rozwiń zwiń