L.U.C. o swojej książkowej terapii

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2017 11:00
Kolejnym gościem Anny Gacek jest muzyk L.U.C. Opowiedział on o tym, jakie książki mogą być inspiracją dla artysty, a jakie mogą pomóc w trudnych chwilach.
Audio
  • L.U.C opowiada o książce "Potęga teraźniejszości" (Czytam/Trójka)
L.U.C. i jego ulubiona książka
L.U.C. i jego ulubiona książkaFoto: archiwum prywatne L.U.C a.

Muzyk L.U.C. i Anna Gacek Muzyk L.U.C. i Anna Gacek

- Książki wpłynęły bardzo mocno na moją wyobraźnię, ukształtowały mnie - mówi L.U.C. Wśród najważniejszych pozycji, do których zdarza mu się wracać, wymienia dwie: "Forrest Gump" i "Mały książę". Książki kultowe, znane chyba każdemu. - Wakacje to dobry moment, żeby sobie przypomnieć i powrócić do nich - dodaje muzyk.

Obecnie dla gościa Anny Gacek najważniejszą książką jest "Potęga teraźniejszości" Eckharta Tolle. Autora można określić twórcą ruchu, który skupia się na "tu i teraz". Chodzi w nim o to, by poświęcać uwagę teraźniejszości, ale też by nastrajać się pozytywnie do rzeczywistości. - Te myśli są po części banalne, ale one są fajnie uwspółcześnione i w odniesieniu do tych szybkich, cyfrowych czasów, nabierają nowego znaczenia - podkreśla L.U.C.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji i do zapoznania się z tym jak według L.U.Ca radzić sobie w trudnych chwilach.

***

Tytuł audycji: Czytam
Prowadzi: Anna Gacek
Gość: L.U.C.
Data emisji: 10.07.2017
Godzina emisji: 8.49

ml/mk

Czytaj także

Książki, które fascynują Organka

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 14:00
- Autorem, który mnie fascynuje, jest Michel Houellebecq. Bardzo kontrowersyjny artysta i autor, wielki fenomen. Opisuje świat w sposób bardzo obrazoburczy i szorski - mówi Organek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fantastyka. Antidotum na wyzwania współczesności

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 16:50
- Literatura fantastyczna odpowiada na potrzebę współczesności, czyli chęć oderwania się od ciężkiej i ponurej rzeczywistości - twierdzi historyk i fantasta Adam Przechrzta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojtek Mazolewski o swojej ulubionej książce

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2017 14:40
- Ma w sobie siłę, jest prawdziwa, ma bardzo soczystych bohaterów i w ciekawym świetle przedstawia nas, ludzi, jako społeczność - mówi o "Królu" Szczepana Twardocha Wojtek Mazolewski.
rozwiń zwiń