X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyny Warnke podróż w głąb umysłu

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 13:00
- Książki to mój ulubiony świat. To taki komfortowy rodzaj spotkania z drugim człowiekiem - mówi aktorka Katarzyna Warnke.
Audio
  • Katarzyna Warnke opowiada o książce "Kontrapunkt" (Czytam/Trójka)
Katarzyna Warnke w filmie W spirali
Katarzyna Warnke w filmie "W spirali"Foto: Mat. prasowe

Naszego gościa od dziecka interesowało to, jak funkcjonuje świat. Książki z kolei uważa za sposób na poznawanie go, sposób na zajrzenie do głowy innego człowieka. - Uwielbiam książki jako przedmioty. Uważam, że są najpiękniejszą rzeczą wyprodukowaną przez człowieka - podkreśla aktorka.

Pozycją, którą zaprezentowała Katarzyna Warnke w audycji, jest "Kontrapunkt" Aldousa Huxleya. Poświęcona jest ona badaniu ludzkiego umysłu. Gość Anny Gacek zwraca uwagę na błyskotliwy intelekt autora. - Miałam wrażenie spotkania z wielką osobowością - opowiada.

Jak "Kontrapunkt" wpłynął na grę aktorską Katarzyny Warnke? O czym myślała, gdy jako dziecko patrzyła przez okno na ludzi na ulicy? Odpowiedzi znajdą Państwo w nagraniu audycji. Zapraszamy.

***

Tytuł audycji: Czytam
Prowadzi: Anna Gacek
Gość: Katarzyna Warnke
Data emisji: 19.07.2017
Godzina emisji: 8.49

ml/czaj

Czytaj także

Książki, które fascynują Organka

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2017 14:00
- Autorem, który mnie fascynuje, jest Michel Houellebecq. Bardzo kontrowersyjny artysta i autor, wielki fenomen. Opisuje świat w sposób bardzo obrazoburczy i szorski - mówi Organek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Języka gięcie z Michałem Wiraszko

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 10:00
- Literatura, czy też sztuka w ogóle, zdaje się być naszym przewodnikiem po świecie i życiu. Mówi nam, skąd pochodzimy i dokąd zmierzamy - opowiada Michał Wiraszko, muzyk i dyrektor artystyczny Jarocin Festiwal.
rozwiń zwiń