Grzegorz Ciechowski – człowiek, który "siedział w literaturze"

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 14:52
– Lubił wrócić do książki, by jeszcze raz ją przeanalizować i przemyśleć. To, co znalazł w książkach, jest w jego piosenkach – mówi Małgorzata Potocka, wieloletnia partnerka Grzegorza Ciechowskiego.
Audio
  • Małgorzata Potocka opowiada o ulubionych książkach Grzegorza Ciechowskiego i jego podejściu do literatury (Trójka/Czytam)
Grzegorz Ciechowski i Małgorzata Potocka (zdjęcie paty znalazło się na okładce książki pt. Obywatel i Małgorzata)
Grzegorz Ciechowski i Małgorzata Potocka (zdjęcie paty znalazło się na okładce książki pt. "Obywatel i Małgorzata")Foto: Andrzej Swietlik /Agencja FORUM

W kolejnym odcinku audycji "Czytam" Anna Gacek rozmawia z aktorką o ulubionych książkach lidera Republiki i jego podejściu do literatury. – Kiedy się spotkaliśmy, wiedziałam, że to jest człowiek, który siedzi w słowie – wspomina partnerka artysty.  

Małgorzata Potocka opowiada naszym słuchaczom anegdotę o tym, jak muzyk napisał list do Kurta Vonneguta, zdradza, jakich autorów i jakie gatunki literackie kochał najbardziej, i wspomina rytuały wspólnego czytania.

GC 1988_663.jpg
Perfekcjonista Grzegorz Ciechowski

***

Tytuł audycji: Czytam
Prowadzi: Anna Gacek
Gość: Małgorzata Potocka
Data emisji: 20.07.2017
Godzina emisji: 8.50

iwo/ml

Czytaj także

Prof. Jerzy Bralczyk: jestem zazdrosny o książki

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2017 15:48
– Horacy pisał, że jeśli człowiek ma bibliotekę i ogród, to niczego więcej mu nie potrzeba. Miał trochę racji – mówi w Trójce wybitny językoznawca i miłośnik literatury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bela Komoszyńska i książka, która zostanie z nią na zawsze

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2017 11:50
- Książki dają mi poczucie uczestnictwa w innych życiach. To jest chyba najprzyjemniejsze w przygodzie czytania - mówi Annie Gacek wokalistka Bela Komoszyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muniek Staszczyk - czytelnik i... pierwowzór bohatera?

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2017 11:15
– Jestem z pokolenia ludzi, którzy wychowali się na książkach – mówi Annie Gacek kolejny bohater Trójkowego cyklu "Czytam".
rozwiń zwiń