Anita Lipnicka. Za Leonardem Cohenem na Hydrę

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2017 09:30
Zaczęło się od Baltazara Gąbki, przez Joannę Chmielewską, aż po omawianą dziś pozycję. Anita Lipnicka przeszła długą drogę w swojej czytelniczej podróży.
Audio
  • Anita Lipnicka opowiada o swojej ulubionej książce (Czytam/Trójka)
Anita Lipnicka
Anita LipnickaFoto: Anna Gacek/PR

W szkole średniej Anita Lipnicka czytała, choć nie do końca to, czego można by się spodziewać. - Czytałam dużo, ale niekoniecznie lektury. Pojawiły się książki Kosińskiego i poczułam powiew dojrzałości - podkreśla rozmówczyni Anny Gacek.

Do audycji Anita Lipnicka przyniosła szczególną dla siebie książkę - biografię Leonarda Cohena pióra Sylvii Simons. - Ten człowiek jest dla mnie bardzo istotny i chyba dzięki niemu zaczęłam pragnąć wyrażać siebie poprzez muzykę i słowo - dodaje gość Trójki.

- Chciałam zobaczyć to, co on widział na wyspie Hydra. Pojechałam tam sama trzy lata temu, znalazłam jego dom. W efekcie stwierdziłam, że jeśli mam wziąć ślub, to tylko tam. I tak zrobiłam - opowiada wokalistka

Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, z której można dowiedzieć się m.in., jaki utwór wielkiego artysty Anita Lipnicka ma zawsze ze sobą.

***

Tytuł audycji: Czytam
Prowadzi: Anna Gacek
Gość: Anita Lipnicka
Data emisji: 27.07.2017
Godzina emisji: 8.49

ml/mk

Czytaj także

Andrzej Pągowski o czytaniu i oglądaniu książek

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2017 15:20
- Mam dużo książek, które kupiłem czy czytałem z powodu ich urody plastycznej. Nie kojarzę książki, która trafiła w moje ręce ze względu na piękną oprawę graficzną, bo było ich za dużo. Ale zwracam na to dużą uwagę - mówi Andrzej Pągowski, grafik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Rojek o książkach, które go poruszają

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2017 14:39
– Jeszcze nie jestem na takim etapie, że szukam w sztuce relaksu – mówi Artur Rojek, dyrektor artystyczny OFF Festivalu.
rozwiń zwiń