Mariusz Szczygieł o sobie: jestem sprzedawcą słońca

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 10:00
– Pomyślałem sobie, że jestem takim akwizytorem jasności, sprzedawcą słońca. Zauważyłem, że ludzie chętnie przychodzą na spotkania autorskie ze mną, nawet jeśli nie czytali książki. Będę pisał, mam następne pomysły, ale ważne jest bycie z ludźmi – przyznaje reportażysta. 
Audio
  • Mariusz Szczygieł, czyli sprzedawca słońca (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Katarzyna Stoparczyk i Mariusz Szczygieł
Katarzyna Stoparczyk i Mariusz SzczygiełFoto: Renata Szewczak

dymna 1200.JPG
Anna Dymna o swoich chwilach szczęścia

Jak sam o sobie mówi, raczej jest "patologicznie miły", do tego "karmi się ludźmi", a raczej ich historiami. A najważniejszymi dla niego słowami są: szacunek, słońce i sens.

W rozmowie z Katarzyną Stoparczyk nie zabrakło miejsca na rozmowę o rodzinie pisarza. Jak sam przyznał, jest wielkim szczęściarzem, ale nie tylko on. – Moi rodzice też są szczęściarzami. Razem nimi jesteśmy, bo mamy siebie – podkreśla. Wciąż towarzyszą mu przedmioty ważne także dla jego najbliższych. – Kawę piję w ogromnym kubku. Mój tata wniósł ten kubek do małżeństwa jako swoje wiano, to jedyne co miał, jak mówi mama. Ostatnio myślałem, że gdyby coś się działo, to chciałbym uratować ten kubek – mówi pisarz. 


błaszczyk_1200.JPG
Ewa Błaszczyk. Wybudzanie nadziei

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której Mariusz Szczygieł opowiada o swojej pracy, a także odpowiada na pytanie, stawiane przez Danutę Rinn w jednej z jego ulubionych piosenek, zatytułowanej "Czy to wszystko ma sens".

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Mariusz Szczygieł (reportażysta i pisarz)
Data emisji: 11.11.2017
Godzina emisji: 6.06

gs/mz

Czytaj także

DJ Wika: życie w teraźniejszości to klucz do szczęścia

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2017 09:29
– Ważne jest pozostanie ciekawym, wrażliwym i to, żeby zaczynać zawsze od nowa, żeby każdy dzień budować od nowa. Życie chwilą to już jest szczęście – przekonuje gość Katarzyny Stoparczyk. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Waglewski: ten zawód wymaga "dziecięckości"

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2018 09:00
Gościem Katarzyny Stoparczyk w audycji "Myślidziecka 3/5/7" był lider formacji Voo Voo, Wojciech Waglewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marian Opania: mam duszę dziecka

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2017 07:00
– Nie jestem stary. Mam przed sobą jeszcze wiele życia. Powiedziałem sobie, że nie będę robił rzeczy, które mi nie opowiadają, że nie będę robił nic przeciwko sobie. Będę robił to, co mnie niesie, to, co pokazuje widzom i słuchaczom, że warto być twórcą – mówił w Trójce Marian Opania. 
rozwiń zwiń