X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janina Ochojska: wiem, że mogę zmieniać świat na lepsze

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2017 10:00
Jak mówiła założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej, ważna jest wiedza o świecie i jego prawdziwych problemach, ale też świadomość, że każdy z nas może coś zmienić. – Wierzę, że w każdym z nas jest siła tej przemiany. Ważne jest, by coś robić dla drugiego człowieka – podkreśla rozmówczyni Katarzyny Stoparczyk.
Audio
  • Janina Ochojska: wiem, że mogę zmieniać świat na lepsze (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Janina Ochojska w studiu Trójki
Janina Ochojska w studiu TrójkiFoto: Polskie Radio

błaszczyk_1200.JPG
Ewa Błaszczyk. Wybudzanie nadziei

– Radość rozpiera mnie bardzo często. W Polskiej Akcji Humanitarnej robimy rzeczy, które zmieniają życie innych na lepsze. Świadomość tego, że możemy pomagać nie setkom, już nawet nie tysiącom, ale setkom tysięcy daje ogromną radość – dodaje Janina Ochojska, przyznając, że dzięki swojej działalności jest zupełnie inną osobą niż ta, którą była 20 lat temu, gdy wysyłała pierwszy konwój do Sarajewa. – Chciałam wysłać jeden konwój. Nie myślałam o budowaniu organizacji humanitarnej – wspomina. 

Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej od dzieciństwa, wbrew chorobie i cierpieniu, konsekwentnie wykuwała żelazny charakter. Dzisiaj wzbudza szacunek. Kocha muzykę Bacha i Pergolesiego. Uwielbia też, kiedy odwiedzają ją przyjaciele. Wtedy staje przy kuchni i gotuje.

dymna 1200.JPG
Anna Dymna o swoich chwilach szczęścia
Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.
***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Janina Ochojska (założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej)
Data emisji: 2.12.2017
Godzina emisji: 6.06

gs/mk

Czytaj także

Mariusz Szczygieł o sobie: jestem sprzedawcą słońca

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2017 10:00
– Pomyślałem sobie, że jestem takim akwizytorem jasności, sprzedawcą słońca. Zauważyłem, że ludzie chętnie przychodzą na spotkania autorskie ze mną, nawet jeśli nie czytali książki. Będę pisał, mam następne pomysły, ale ważne jest bycie z ludźmi – przyznaje reportażysta. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Gosztyła: w moim zawodzie obowiązkiem jest mieć w sobie dziecko

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2018 09:00
– Wielka klasa i taka sama skromność, może z odcieniem jakiegoś rodzaju nieśmiałości wobec życia i ludzi. Przykrywa ją potężną siłą głosu i osobowości – tak swojego gościa w audycji "Myślidziecka 3/5/7" przedstawiła Katarzyna Stoparczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maestro Jerzy Maksymiuk o sobie samym

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 07:00
Rozmówca Katarzyny Stoparczyk jest jednym z najbarwniejszych, najbardziej charyzmatycznych i bez pamięci zakochanych w muzyce dyrygentów świata.
rozwiń zwiń