Rozprowadzanie emocji z Leszkiem Możdżerem

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2017 10:00
Światowej klasy pianista, jeden z najwybitniejszych artystów jazzowych w Polsce, eksperymentator i odważny muzyk, a przede wszystkim skromny człowiek. Gościem Katarzyny Stoparczyk był Leszek Możdżer.
Audio
  • Rozprowadzanie emocji z Leszkiem Możdżerem (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Leszek Możdżer
Leszek Możdżer Foto: EEF/mat. promocyjne

- Wierzę w aniołki, krasnoludki, gnomy, duchy lasu. Nie widzę ich, ale w nie wierzę – powiedział na początek pianista. Leszek Możdżer to człowiek obdarzony niesamowitą wyobraźnią, która, w połączeniu z niemal nadludzkimi umiejętnościami gry na fortepianie, pozwala mu na tworzenie jedynej w swoim rodzaju muzyki.


stoparczyk maksymiuk 1200.JPG
Maestro Jerzy Maksymiuk o sobie samym

Muzyka, wiadomo to nie od dziś, jest znakomitą formą ekspresji. Pozwala ona radzić sobie z emocjami, leczyć te złe, jak i dzielić się z innymi tymi dobrymi. - Gdy gram skupiam się na oddechu, na obserwowaniu wibracji, które razem z uczuciami rozprowadzają się po moim ciele. Trzeba tak robić, trzeba poruszać te odczucia, bo inaczej gromadzą się one w mięśniach i tworzą pancerz oddzielający nas od innych - opowiada muzyk.

Jak swoją sztukę opisuje Leszek Możdżer? Co wpłynęło na niego, jako artystę? O tym w dołączonym nagraniu audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Leszek Możdżer (pianista, jazzman)
Data emisji: 9.12.2017
Godzina emisji: 6.06

ml/kk

Czytaj także

Leszek Możdżer: trzeba wypiąć się z systemu

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 12:54
– Szukam prawdy i piękna. Jak to się robi? Nie ma na to jednej recepty, dlatego cały czas szukam – tak o swojej twórczości mówi w audycji "Do południa" pianista jazzowy i kompozytor Leszek Możdżer.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Borysewicz maluje zimowe graffiti

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2017 13:30
Gościem Marka Niedźwieckiego był giarzysta Lady Pank Jan Borysewicz, który przyniósł ze sobą świąteczną płytę grupy pt. "Zimowe graffiti 2".
rozwiń zwiń