Krzysztof Meissner: profesor marzyciel nadzwyczajny

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 15:30
Profesor Krzysztof Meissner jest wybitnym fizykiem, który doskonale odnajduje się w świecie kwarków, leptonów i bozonów. Jest osobą, która spełnia wielkie marzenie poważnej części ludzkości o prowadzeniu badań w największej maszynie świata, legendarnym Wielkim Zderzaczu Hadronów.
Audio
  • Krzysztof Meissner: profesor marzyciel nadzwyczajny (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Nagranie programu Telewizji Polskiej pt. Kawa czy herbata - moja sobota . Profesor doktor nauk fizycznych Krzysztof Meissner
Nagranie programu Telewizji Polskiej pt. "Kawa czy herbata - moja sobota" . Profesor doktor nauk fizycznych Krzysztof MeissnerFoto: Ireneusz Sobieszczuk/PAP

leszek możdżer 1200.jpg
Rozprowadzanie emocji z Leszkiem Możdżerem

I choć profesor  ma wybitny, ścisły umysł to jest także znakomitym humanistą i… marzycielem. W rozmowie z Katarzyną Stoparczyk opowiadał o tym, co go ukształtowało i co zostało w nim z dziecka.​

– Mam starszego o cztery lata brata. W czasach, gdy on uczył się czytać, mieliśmy w pokoju mały stolik, przy którym studiował on elementarz. Wodził palcem po tekście, a ja, siedząc z drugiej strony, uczyłem się po swojemu. Dzięki temu umiem dziś swobodnie czytać do góry nogami, bokiem, w dowolnym ułożeniu – wspomina gość Katarzyny Stoparczyk. 

Krzysztof Meissner nie jest jedynym wybitnym członkiem swojej rodziny. Jego dziadkowie i rodzice brali udział w ważnych wydarzeniach, spotykali wielkich ludzi. Kogo? Tego dowiedzieć się można z dołączonego nagrania audycji. Zapraszamy do słuchania.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: prof. dr hab. Krzysztof Meissner (fizyk)
Data emisji: 30.12.2017, 1.09.2018
Godzina emisji: 6.05, 8.05

ml/mk

Czytaj także

Ile dzieli nas od gwiazd?

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2017 13:30
Tu, na Ziemi, łatwo jest nam określić odległości. Mamy wyobrażenie jednostek i bez większych problemów jesteśmy w stanie, nawet orientacyjnie, podać ile metrów, centymetrów czy kilometrów dzieli punkt A od B. Czy w kosmosie jest to równie łatwe?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Mann o swoich zabawach z dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2017 13:50
– Jak mi ojciec kupił w komisie kowbojski pistolet z plastiku, to myślałem, że będę królem całej dzielnicy – wspomina dziennikarz Trójki.
rozwiń zwiń