Andrzej Supron, czyli wrażliwy twardziel

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2018 08:00
Jest jednym z najlepszych polskich sportowców, który na niemal 2,5 tysiąca pojedynków przegrał może trzydzieści. A wiele z nich ukończył przed czasem i także z tego powodu wprawiał w dumę i zachwyt swoich wiernych kibiców, którzy nosili go na rękach. I to dosłownie, np. z Dworca Gdańskiego na jego rodzime Powiśle.
Audio
  • Andrzej Supron gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Andrzej Supron
Andrzej SupronFoto: MediaPictures.pl/Shutterstock.com

I choć człowiek ten zdobył 16 medali w mistrzostwach Europy, świata i podczas igrzysk olimpijskich, to dla wielu pozostaje mistrzem życia. Lubi pomagać ludziom, uwielbia śpiewać i zawsze dba o to, by być uczciwym wobec innych. Gościem audycji "Myślidziecka 3/5/7" był "profesor zapasów" Andrzej Supron.

– Są różne sytuacje, które sprawiają, że choć jestem pewnym siebie twardzielem, trochę się wstydzę, a wręcz potrafię zapłakać przy wzruszającej scenie filmowej. Mam tę "ludzką twarz" – opowiadał gość audycji. – Jestem cholerykiem, potrafię się oburzyć. Mimo to, mogę co rano spojrzeć w lustro, bo wiem, że nigdy nikogo nie skrzywdziłem ani nie splamiłem swojego nazwiska w żaden sposób – wyznał Andrzej Supron.

Andrzej Supron gościem Katarzyny Stoparczyk, fot. Ola Baszun Andrzej Supron gościem Katarzyny Stoparczyk, fot. Ola Baszun

Zapraszamy do wysłuchania dołączonej audycji, w której można usłyszeć wiele ciekawostek z życia naszego gościa oraz przekonać się o jego… talencie wokalnym!

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Andrzej Supron (były zapaśnik, trener i sędzia zapaśniczy)
Data emisji: 3.02.2018
Godzina emisji: 6.04

ml/mz

Czytaj także

Krzysztof Meissner: profesor marzyciel nadzwyczajny

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 15:30
Profesor Krzysztof Meissner jest wybitnym fizykiem, który doskonale odnajduje się w świecie kwarków, leptonów i bozonów. Jest osobą, która spełnia wielkie marzenie poważnej części ludzkości o prowadzeniu badań w największej maszynie świata, legendarnym Wielkim Zderzaczu Hadronów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz: muzyka odprowadza mnie do pracy

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 10:00
Lubi jeździć na nartach, pląsać w rytmie kubańskich melodii i rozmawiać z ludźmi. Ale największy podziw niezmiennie wzbudzają w nim kobiety.
rozwiń zwiń