Elżbieta Dzikowska – zdobywać niezdobyte, przecierać szlaki

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2018 11:00
Jeśli chcielibyśmy poznać historię osoby, która gościła w naszym studiu, musielibyśmy zacząć tak: mała dziewczynka siedzi na drewnianym stołeczku, nad jej głową spracowane ręce taty zaplatają lniane warkoczyki...
Audio
  • Elżbieta Dzikowska gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Elżbieta Dzikowska w radiowej Trójce
Elżbieta Dzikowska w radiowej TrójceFoto: Andrzej Bołdaniuk

Dziewczynka jest szczęśliwa, kocha tatę. Nie wie, że niebawem go straci. Nie wie także, że jeszcze jako dziecko trafi do więzienia z aktem oskarżenia, który wskazywał na dożywocie.

To jest początek, który mógłby złamać niejedno życie. W tym przypadku tak się nie stało. Ten początek dał siłę do tego, by zdobywać niezdobyte i przecierać ścieżki, których nikt jeszcze nie wydeptał.

I o tym w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk opowiadała Elżbieta Dzikowska – historyk sztuki, sinolog, podróżniczka, reżyser i operator filmów dokumentalnych, autorka wielu książek, programów telewizyjnych, audycji radiowych, artykułów publicystycznych, a także wystaw sztuki współczesnej.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Elżbieta Dzikowska
Data emisji: 10.02.2018
Godzina emisji: 6.08

ks/mk

Czytaj także

Krzysztof Meissner: profesor marzyciel nadzwyczajny

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 15:30
Profesor Krzysztof Meissner jest wybitnym fizykiem, który doskonale odnajduje się w świecie kwarków, leptonów i bozonów. Jest osobą, która spełnia wielkie marzenie poważnej części ludzkości o prowadzeniu badań w największej maszynie świata, legendarnym Wielkim Zderzaczu Hadronów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz: muzyka odprowadza mnie do pracy

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 10:00
Lubi jeździć na nartach, pląsać w rytmie kubańskich melodii i rozmawiać z ludźmi. Ale największy podziw niezmiennie wzbudzają w nim kobiety.
rozwiń zwiń