Kamil Stoch: każdy z nas jest wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 09:00
– Jak byłem dzieckiem, to skakałem ze wszystkiego, z czego się dało. Z dachu, płotu, fotela, wersalki. Ze wszystkiego, co miało jakąkolwiek wysokość – mówił wybitny skoczek narciarski Kamil Stoch, który był gościem Katarzyny Stoparczyk w audycji "Myślidziecka 3/5/7".
Audio
  • Kamil Stoch gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Kamil Stoch i Katarzyna Stoparczyk w studiu Trójki
Kamil Stoch i Katarzyna Stoparczyk w studiu TrójkiFoto: Renata Szewczak/PR

W trakcie długiej i szczerej rozmowy z dziennikarką Programu 3 Polskiego Radia trzykrotny indywidualny złoty medalista olimpijski wrócił m.in. do czasów dzieciństwa: – Ile we mnie jest dzisiaj z dziecka? Sporo. Każdy sportowiec, który chce osiągnąć wysoki poziom, a potem jeszcze go utrzymać, musi w sobie znaleźć radość dziecka. Bo tylko dzięki temu można się rozwijać i dzięki temu można przetrwać – mówił Kamil Stoch w studiu przy Myśliwieckiej.

– Nie mogę się przyzwyczaić do tego, że ktoś mnie tytułuje, np. mówi do mnie mistrzu. To, że osiągnąłem sukces w swojej dziedzinie, w swojej pracy, nie znaczy, że jestem lepszy od kogokolwiek. Że jestem kimś bardziej wyjątkowym. Każdy z nas jest wyjątkowy – podkreślał gość Katarzyna Stoparczyk.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, w której jeden z najpopularniejszych polskich sportowców mówił, co czuje, gdy jest w powietrzu, gdzie trzyma Kryształową Kulę i komu dedykuje swoje zwycięstwa. 

Nie zabrakło również wątków związanych z życiem prywatnym. – Co jest moim największym sukcesem? Małżeństwo! Dało mi poczucie stabilizacji, własnej wartości, bezpieczeństwa i męskości – opowiadał mistrz świata i mistrz olimpijski.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Kamil Stoch (skoczek narciarski)
Data emisji: 12.05.2018
Godzina emisji: 6.06

asz/mk