Cezary Harasimowicz: powinniśmy pielęgnować świeżość spojrzenia

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2018 09:00
Życie każdego z jego przodków to gotowy scenariusz na pasjonujący film. On sam zresztą pisze scenariusze, dostaje za nie prestiżowe nagrody, uważnie ten świat obserwuje i wymyśla. 
Audio
  • Cezary Harasimowicz gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Cezary Harasimowicz i Katarzyna Stoparczyk
Cezary Harasimowicz i Katarzyna StoparczykFoto: Grażyna Mazurczak/PR

Ale za wszystkim, co robi, stoi pewna, jak sam mówi, obłędnie piękna kobieta. To Mama. Także o niej, w Dzień Matki, opowie nam jeden z najlepszych polskich scenarzystów, człowiek wszechstronnie utalentowany i wspaniały syn. 

– Moja mama zmarła prawie 10 miesięcy temu, ale ciągle jest przy mnie, przychodzi w snach – mówi Cezary Harasimowicz. – Najbardziej pasuje do niej określenie łączniczka, bo taką łączniczką była podczas okupacji, podczas Powstania Warszawskiego, a po wojnie była łączniczką między Prymasem Tysiąclecia Stefanem Wyszyńskim a światem artystycznym. Była też łączniczką z dawnym światem. W młodości jej opowieści wpadały mi jednym uchem, a drugim wypadały. Teraz wspominam je ze wzruszeniem – dodaje gość Katarzyny Stoparczyk.

Jak wyglądał związek jego rodziców? Dlaczego ojciec Cezarego Harasimowicza przetrwał obóz koncentracyjny? Jaką rolę odegrał w jego życiu dziadek – słynny jeździec, medalista olimpijski, major Adam Królikiewicz?

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Cezary Harasimowicz (scenarzysta, aktor, dramaturg, pisarz)
Data emisji: 19.05.2018
Godzina emisji: 8.10

mk

Czytaj także

Kamil Stoch: każdy z nas jest wyjątkowy

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2018 09:00
– Jak byłem dzieckiem, to skakałem ze wszystkiego, z czego się dało. Z dachu, płotu, fotela, wersalki. Ze wszystkiego, co miało jakąkolwiek wysokość – mówił wybitny skoczek narciarski Kamil Stoch, który był gościem Katarzyny Stoparczyk w audycji "Myślidziecka 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maja Komorowska: nie wiem, czy kocham aktorstwo

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 09:30
Wstaje wcześnie rano, kładzie się w środku nocy. Czyta, pisze, jest niezwykle aktywna zawodowo. I choć właśnie skończyła 80 lat, to wciąż ma ogromny apetyt na życie!
rozwiń zwiń