Barbara Krafftówna: nie mogłam usiedzieć w miejscu

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 09:00
– Zawsze kiedy panowała cisza, padało nerwowe pytanie: "gdzie jest Basia?". A ja mogłam akurat być na strychu i wylewać z konewki wodę na dach, żeby rynna dzwoniła i żebyśmy nie wychodzili na spacer po obiedzie, bo pada – mówi bohaterka audycji.
Audio
  • Dzieciństwo Barbary Krafftówny (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Barbara Krafftówna i Katarzyna Stoparczyk
Barbara Krafftówna i Katarzyna StoparczykFoto: PR

Kiedy była mała chowała się do szafy mamy… ale nie dlatego, że się czegoś bała, tylko dlatego, że w tej przestrzeni mogła kreować swój własny, dziecięcy świat.

Zresztą odwagi i talentu nie brakowało jej nigdy. Ani na deskach scen teatralnych, ani na filmowych planach, ani w życiu. Zadziorna, charakterna, obłędnie utalentowana z podniesioną głową przyjmowała ciosy i odbierała honory. A to co najważniejsze, pomimo wielu życiowych zawirowań i zawodowych spektakularnych sukcesów,​ nie zatraciła siebie.

Gościem audycji była znakomita aktorka, Barbara Krafftówna. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Barbara Krafftówna (aktorka)
Data emisji: 22.09.2018
Godzina emisji: 8.10

ml/gs

Czytaj także

Maja Komorowska: nie wiem, czy kocham aktorstwo

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2018 09:30
Wstaje wcześnie rano, kładzie się w środku nocy. Czyta, pisze, jest niezwykle aktywna zawodowo. I choć właśnie skończyła 80 lat, to wciąż ma ogromny apetyt na życie!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Stankiewicz o kolorach swojego dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 09:05
Jak wspomina, była dzieckiem delikatnym, ale z charakterem. – Byłam bardzo twórcza, mogłam godzinami siedzieć w swoim pokoju i rysować obrazki. Byłam wrażliwa, ale i uparta – opowiada bohaterka audycji "Myślidziecka 3/5/7". Kolorami, które najlepiej opisują jej pierwsze lata, są niebieski i żółty.
rozwiń zwiń