X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Cygan: najłatwiej pisze się dla tych, których się zna

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 09:00
Gość tego wydania audycji "Myślidziecka 3/5/7" potrafi wyjątkowo zgrabnie żonglować słowami, ale także naszymi emocjami.
Audio
  • Jacek Cygan gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Katarzyna Stoparczyk i Jacek Cygan
Katarzyna Stoparczyk i Jacek CyganFoto: M.Czajkowska

Napisał teksty do ponad tysiąca piosenek. I trochę się za tymi tekstami chowa, chociaż wprawny obserwator zauważy, że sporo prawdy o nim kryje się pomiędzy wersami. Tak jak miedzy gałązkami choinki kryje się opowieść o pięknych Świętach małego wówczas chłopca ze Śląska. Gościem audycji "Myślidziecka 3/5/7" był autor tekstów piosenek, poeta, scenarzysta, Jacek Cygan.

– Gdy piszę tekst piosenki, to robię to przez tego, dla kogo tworzę. Muszę poznać, kim ta osoba jest, jaką postać możemy zbudować na scenie. Wspomagam się tą osobą i muzyką kompozytora. Kradnę trochę z duszy artysty, trochę z nut i na tym buduję. Żeby tak ukraść coś komuś z duszy, wpierw patrzy się tej osobie w oczy, a potem siada się i myśli: co jest w tym człowieku najważniejsze? Jaka jest o nim prawda? – opowiada gość Katarzyny Stoparczyk.

Jak Jacek Cygan odbiera porównania do Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty i Wojciecha Młynarskiego? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Jacek Cygan (autor tekstów piosenek, poeta, scenarzysta, autor musicalowy, juror i organizator festiwali muzycznych, kawaler Orderu Uśmiechu)
Data emisji: 22.12.2018
Godzina emisji: 8.11

ml/mk

Czytaj także

Adam Nowak: granie na gitarze zaczęło mi wychodzić. Pokochałem to

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 09:00
Mówi się o nim: kontrowersyjny, zwariowany, oryginał, niesubordynowany, raczej niepogodzony. Ale powinno się raczej powiedzieć tak: człowiek prawdziwego sukcesu! Dlaczego? Ponieważ od lat, bezkompromisowo, podąża swoją własną artystyczną drogą. Gościem audycji był lider zespołu Raz Dwa Trzy, Adam Nowak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Stankiewicz o kolorach swojego dzieciństwa

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2018 09:05
Jak wspomina, była dzieckiem delikatnym, ale z charakterem. – Byłam bardzo twórcza, mogłam godzinami siedzieć w swoim pokoju i rysować obrazki. Byłam wrażliwa, ale i uparta – opowiada bohaterka audycji "Myślidziecka 3/5/7". Kolorami, które najlepiej opisują jej pierwsze lata, są niebieski i żółty.
rozwiń zwiń