Teatralne rytuały Karoliny Gruszki

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 10:00
Ona ma w sobie wszystko, a nawet więcej. Bo przy zjawiskowej urodzie ma także przestrzeń dla nieśmiałości, nieoczywistości, siły i subtelności.
Audio
  • Piękny świat Karoliny Gruszki (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Karolina Gruszka i Katarzyna Stoparczyk w studiu radiowej Trójki
Karolina Gruszka i Katarzyna Stoparczyk w studiu radiowej Trójki Foto: R.Szewczak

Stworzyła znakomite kreacje u Cywińskiej, Zanussiego, Wyrypajewa. Zawsze jest wierna sobie. Nie znosi szufladek i sztampy. David Lynch powiedział o niej tak: "Mam nadzieję, że jej talent pozna cały świat", ale ona z gracją i w zgodzie z samą sobą temu światu… odmówiła.

– Każdy spektakl ma dla mnie swój oddzielny rytuał, a są one dla mnie bardzo ważne. Przychodzę zawsze dużo wcześniej do teatru. Każda rola ma swój przedmiot, mam takie czynności, które wykonuję w okreslonym porządku. Najpierw zaparzę sobie herbatę, to są takie banalne rzeczy, potem pójdę usiądę na danym krześle, następnie wyjdę na scenę, bo muszą ją trochę poczuć. To jest taki rytuał, którego ja nie lubię naruszać, bo on mi daje poczucie bezpieczeństwa i koncentracji – mówi aktorka Karolina Gruszka.

Jaki kolor miało dzieciństwo Karoliny Gruszki i czego uczy się od własnej córki? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Karolina Gruszka (aktorka)
Data emisji: 29.12.2018
Godzina emisji: 8.09

kg

Czytaj także

Barbara Krafftówna: nie mogłam usiedzieć w miejscu

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 09:00
– Zawsze kiedy panowała cisza, padało nerwowe pytanie: "gdzie jest Basia?". A ja mogłam akurat być na strychu i wylewać z konewki wodę na dach, żeby rynna dzwoniła i żebyśmy nie wychodzili na spacer po obiedzie, bo pada – mówi bohaterka audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Bator: świeci nade mną niezwykle szczęśliwa gwiazda

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 09:00
– Jestem nieobliczalna. Poruszam się w cyklofrenicznym rytmie: góra-dół – mówi o sobie bohaterka tego wydania audycji "Myślidziecka 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: najłatwiej pisze się dla tych, których się zna

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 13:07
– Gdy piszę tekst piosenki, to robię to przez tego, dla kogo tworzę. Muszę poznać, kim ta osoba jest, jaką postać możemy zbudować na scenie. Wspomagam się tą osobą i muzyką kompozytora. Kradnę trochę z duszy artysty, trochę z nut i na tym buduję. Żeby tak ukraść coś komuś z duszy, wpierw patrzy się tej osobie w oczy, a potem siada się i myśli: co jest w tym człowieku najważniejsze? Jaka jest o nim prawda? – opowiada gość Katarzyny Stoparczyk.
rozwiń zwiń