X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teatralne rytuały Karoliny Gruszki

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 10:00
Ona ma w sobie wszystko, a nawet więcej. Bo przy zjawiskowej urodzie ma także przestrzeń dla nieśmiałości, nieoczywistości, siły i subtelności.
Audio
  • Piękny świat Karoliny Gruszki (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Karolina Gruszka i Katarzyna Stoparczyk w studiu radiowej Trójki
Karolina Gruszka i Katarzyna Stoparczyk w studiu radiowej Trójki Foto: R.Szewczak

Stworzyła znakomite kreacje u Cywińskiej, Zanussiego, Wyrypajewa. Zawsze jest wierna sobie. Nie znosi szufladek i sztampy. David Lynch powiedział o niej tak: "Mam nadzieję, że jej talent pozna cały świat", ale ona z gracją i w zgodzie z samą sobą temu światu… odmówiła.

– Każdy spektakl ma dla mnie swój oddzielny rytuał, a są one dla mnie bardzo ważne. Przychodzę zawsze dużo wcześniej do teatru. Każda rola ma swój przedmiot, mam takie czynności, które wykonuję w okreslonym porządku. Najpierw zaparzę sobie herbatę, to są takie banalne rzeczy, potem pójdę usiądę na danym krześle, następnie wyjdę na scenę, bo muszą ją trochę poczuć. To jest taki rytuał, którego ja nie lubię naruszać, bo on mi daje poczucie bezpieczeństwa i koncentracji – mówi aktorka Karolina Gruszka.

Jaki kolor miało dzieciństwo Karoliny Gruszki i czego uczy się od własnej córki? Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Karolina Gruszka (aktorka)
Data emisji: 29.12.2018
Godzina emisji: 8.09

kg

Czytaj także

Barbara Krafftówna: nie mogłam usiedzieć w miejscu

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 09:00
– Zawsze kiedy panowała cisza, padało nerwowe pytanie: "gdzie jest Basia?". A ja mogłam akurat być na strychu i wylewać z konewki wodę na dach, żeby rynna dzwoniła i żebyśmy nie wychodzili na spacer po obiedzie, bo pada – mówi bohaterka audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Joanna Bator: świeci nade mną niezwykle szczęśliwa gwiazda

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2018 09:00
– Jestem nieobliczalna. Poruszam się w cyklofrenicznym rytmie: góra-dół – mówi o sobie bohaterka tego wydania audycji "Myślidziecka 3/5/7".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Cygan: najłatwiej pisze się dla tych, których się zna

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2018 09:00
Gość tego wydania audycji "Myślidziecka 3/5/7" potrafi wyjątkowo zgrabnie żonglować słowami, ale także naszymi emocjami.
rozwiń zwiń