Katarzyna Bonda: jestem uzależniona od pisania

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2019 09:00
Bardzo lubi gustowne sukienki, krwistoczerwone szminki i mroczne, kryminalne historie, które zresztą z dużym talentem sama wymyśla.
Audio
  • Katarzyna Bonda gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Katarzyna Bonda i Katarzyna Stoparczyk w studiu radiowej Trójki
Katarzyna Bonda i Katarzyna Stoparczyk w studiu radiowej TrójkiFoto: G.Leczkowski

Ale żeby mogła to robić, na samym początku wszystko musiała postawić na jedną kartę. Sprzedała ubrania, meble i siedząc na podłodze w pustym mieszkaniu nie przestawała pisać. A warto było, bo świat szybko pięknie jej odpowiedział. Za "Sprawy Niny Frank" została nominowana do Nagrody Wielkiego Kalibru, jej "Okularnik" bardzo szybko także zdobył uznanie a detektyw Hubert Meyer czy profilerka Sasza Załuska zjednali sobie rzesze fanów nie tylko w Polsce.

Co lubi robić poza pisaniem? Na pewno sprzątać, bo to przynosi jej ukojenie. Lubi także porządkować swoje piękne sukienki, a ma ich dzisiaj ponad pięćset! 

– Jestem uzależniona od pisania. Tych emocji, które dostarcza ta walka o to, aby ta książka powstała. Rozpoczynając pracę nad powieścią wypowiadam wojnę sobie samej i dochodzi wtedy do bardzo wielu bitew – mówi Katarzyna Bonda.  

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Katarzyna Bonda (pisarka)
Data emisji: 9.02.2019
Godzina emisji: 8.11


Czytaj także

O. Paweł Krupa: powinniśmy spróbować uwierzyć w dobro

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2019 09:00
Dominikanin, historyk mediewista, człowiek od zadań specjalnych zmierzył się z wyjątkowo trudnymi pytaniami, bo i czas mamy wyjątkowo trudny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Józef Hen, czyli "łobuz salonowy"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2019 09:00
– Uchodziłem za grzeczne dziecko, co mnie denerwowało. O moim starszym bracie mówiono, że to łobuz. Wracał z podwórka posiniaczony, więc ja powiedziałem, że też jestem łobuzem, tylko salonowym – wspomina pisarz, dramaturg, reportażysta, scenarzysta filmowy Józef Hen.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolanta Fraszyńska: zawsze będę walczyć o prawdę

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 09:15
Mama mówiła do niej tak: "dobrze, że jesteś taka cholera, bo sobie poradzisz". Dzisiaj nie tylko radzi sobie z sobą samą, ale pomaga tym, którzy poradzić sobie ze sobą nie potrafią.
rozwiń zwiń