Teresa Budzisz-Krzyżanowska: młodości nabiera się z wiekiem

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 09:00
– Młodość to stan ducha. Lubię rozmowy, które zmuszają mnie do aktywności myślowej – mówi gość audycji "Myślidziecka 3/5/7".
Audio
  • Teresa Budzisz-Krzyżanowska gościem Katarzyny Stoparczyk (Myślidziecka 3/5/7/Trójka)
Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Katarzyna Stoparczyk
Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Katarzyna StoparczykFoto: Renata Szewczak/PR

"Nigdy nie widziałam równie niesamowitej aktorki. Emanowało z niej jakieś dziwne światło. Zawsze marzyłam o tym, żeby choć w połowie być taką aktorką jak ona" – tak o gościu audycji mówi Anna Dymna.

Anna Seniuk natomiast mówi o tak: "Kiedy patrzę na nią z dzisiejszej perspektywy, nasuwa mi się jedno słowo: heroina. I to nie tylko ze względu na jej dorobek aktorski, bo tę moc, którą zawsze miała na scenie, posiada również w życiu".

A heroina? Grała swoje wielkie role, nosząc do teatru wielkie siaty, z których wystawała cebula i rzodkiewki. Bo wielka była także na co dzień. W swoim własnym domu, w którym może bardziej nawet niż o wielkie role dbała o swoje małe wtedy jeszcze córeczki. A sama o sobie zwykła mówić: "Tak na prawdę to chciałabym być przezroczysta".

Gościem audycji była znakomita aktorka, często określana mianem "polskiej Meryl Streep". Zapraszamy do wysłuchania dołączonego nagrania.

***

Tytuł audycji: Myślidziecka 3/5/7
Prowadzi: Katarzyna Stoparczyk
Gość: Teresa Budzisz-Krzyżanowska (aktorka)
Data emisji: 16.02.2019
Godzina emisji: 8.09

Czytaj także

Barbara Krafftówna: nie mogłam usiedzieć w miejscu

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 09:00
– Zawsze kiedy panowała cisza, padało nerwowe pytanie: "gdzie jest Basia?". A ja mogłam akurat być na strychu i wylewać z konewki wodę na dach, żeby rynna dzwoniła i żebyśmy nie wychodzili na spacer po obiedzie, bo pada – mówi bohaterka audycji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Stenka: jestem teraz dużo łaskawsza dla siebie samej

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 09:15
Jest uosobieniem połączenia siły i subtelności. Kimś, kto w dobie kultu młodości potrafi mówić o sobie tak: "Wiek jest jak kolor oczu. Jest częścią mnie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jolanta Fraszyńska: zawsze będę walczyć o prawdę

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2019 09:15
Mama mówiła do niej tak: "dobrze, że jesteś taka cholera, bo sobie poradzisz". Dzisiaj nie tylko radzi sobie z sobą samą, ale pomaga tym, którzy poradzić sobie ze sobą nie potrafią.
rozwiń zwiń